Yaş çay ödemeleri -ÇAYKUR, Mayıs ayı yaş çay bedellerini ödemeye başladı

  • Yazı boyutu
Yaş çay ödemeleri
  -ÇAYKUR, Mayıs ayı yaş çay bedellerini ödemeye başladı

Yaş çay ödemeleri -ÇAYKUR, Mayıs ayı yaş çay bedellerini ödemeye başladı

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, 2012 yılı Mayıs ayı yaş çay bedeli ödemelerine başlandığını bildirdi.
     Sütlüoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ÇAYKUR'un Mayıs ayında 126 bin 990 ton yaş çay karşılığında üreticilere, yaklaşık 140 milyon liranın ödenmesine bugün itibariyle başlandığını belirtti.
     Yapılan planlama doğrultusunda Mayıs ayı yaş çay bedeli ödemelerinin bu ay sonuna kadar tamamlanacağını ifade eden Sütlüoğlu, "ÇAYKUR olarak müstahsilimize ödemelerimizi düzenli şekilde yapma gayretindeyiz. Mayıs ayında aldığımız yaş çay bedelini ödemeyi tamamladıktan sonra, gelecek ay Haziran ayı ödemelerini yapmaya başlayacağız. Müstahsilin parasını alın teri kurumadan ödeme gayreti içerisindeyiz" dedi.
     Sütlüoğlu, 1. sürgün yaş çay kampanyasının 9 Mayıs'ta başladığını anımsatarak, "Bugüne kadar 193 bin 213 ton yaş çay alımı gerçekleştirdik. 1. sürgün alımlarının bu hafta sonuna kadar devam edeceğini düşünüyoruz. Ancak kotasını tamamlayamayan müstahsillerimiz için açık fabrikalarımız olacak. Hiçbir müstahsilimizin kotasında açık kalmasını istemiyoruz, bir kilogram da olsa alacağız" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 205 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir