Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği... -TMMOB İMO Yönetim Kurulu, Yapım İşleri İhaleleri…

  • Yazı boyutu
Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği...
  -TMMOB İMO Yönetim Kurulu, Yapım İşleri İhaleleri…

Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği... -TMMOB İMO Yönetim Kurulu, Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde yapılan değişikliklerin iptal edilmesi gerektiğini öne sürdü

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Yönetim Kurulu, 1 Eylül'de yürürlüğe girecek düzenleme ile Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde yapılan değişikliklerin iptal edilmesi gerektiğini öne sürdü.
     TMMOB İMO Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklamada, 1 Eylül'de yürürlüğe girecek düzenleme ile Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği'nin değiştirilerek, yapım işinde ihaleye girecek olan firmaların sürekli mühendis çalıştırma zorunluluğu ortadan kaldırıldığını ifade etti.
     Açıklamada yönetmelik değişikliği ile ihaleye girecek firmanın ekonomik ve mali yeterlilikleri yanında, teknik anlamda da yeterliliğinin değerlendirilmesi için istenen 'anahtar teknik personel' belgesi zorunluluğu kaldırılarak, firmanın yapım işlerinde iş bitirme konusunda teknik yeterliliği sorgulanılır hale getirildiğini iddia etti. Ayrıca söz konusu değişiklik ile mühendislerin istihdam alanlarının daraltılmasının, mühendisler için olduğu kadar tüm toplum için de risk oluşturduğu, bu nedenlerle Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde yapılan değişikliklerin iptal edilmesi gerektiği öne sürüldü.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir