Yapı sektörü Bursa'da buluşuyor -"Bursa 25. Uluslararası Yapı ve Yaşam", "IHS Bursa 2013" ve…

  • Yazı boyutu
Yapı sektörü Bursa'da buluşuyor
  -"Bursa 25. Uluslararası Yapı ve Yaşam", "IHS Bursa 
  2013" ve…

Yapı sektörü Bursa'da buluşuyor -"Bursa 25. Uluslararası Yapı ve Yaşam", "IHS Bursa 2013" ve "Bursakent 2013" fuarları eş zamanlı olarak yarın kapılarını açıyor

Bursa 25. Uluslararası Yapı ve Yaşam Fuarı, 8. Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Doğalgaz Teknolojileri Fuarı (IHS Bursa 2013) ve 2. Belediye İhtiyaçları, Kent Mobilyaları Park Bahçe Düzenlemeleri ve Spor Tesisleri Fuarı (Bursakent 2013), eş zamanlı olarak yarın kapılarını açıyor.
     Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş Genel Müdürü İlhan Ersözlü, düzenlediği basın toplantısında, sanayinin gelişmesiyle artan göçün konut ihtiyacını ortaya çıkardığı Bursa'da düzenlenen fuarların, 4 ayrı salon ve fuaye alanında 15 ülkeden 250'ye yakın firma ve firma temsilciliğinin ürün ve hizmetlerini, 5 gün boyunca 50 bin ziyaretçiyle buluşturmayı hedeflediğini belirtti.
     Ersözlü, fuarların, inşaat, doğal gaz ve yerel yönetimlerin ihtiyaçlarını konu alacağını, sektörlerdeki tüm gelişmeleri ve yenilikleri birlikte sunacağını ifade ederek, "Fuarlar, yurt içinden Afyon, Ankara, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Konya, Karaman, Kütahya, Manisa, Uşak, Yalova, Zonguldak illeri başta olmak üzere her türlü üretimin yoğun olduğu 25 önemli sanayi şehrinden gelecek sektör temsilcileri ile katılımcı firmaları buluşturacak, ortaya çıkacak iş hacmi ile hem inşaat sektörüne, hem bölge hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır" diye konuştu.
     TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından 1989 yılından beri ara verilmeden düzenlenen Uluslararası Yapı ve Yaşam Kongresi ise 28-31 Mart tarihleri arasında, bu yıl 25. kez "Yaşanabilir Kentler" teması ile düzenlenecek.
     Yurt içi ve yurt dışından mimarlar, şehir plancıları, peyzaj mimarları, mühendisler, müteahhitler, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve konu ile ilgili profesyonellerin davetli olduğu ve artık geleneksel hale gelen kongrenin ilgi alanları ise "Erişebilir, kapsayıcı, duyarlı yerleşmeler, toplumsal ve kültürel olarak sürdürülebilir yerleşmeler, ekolojik olarak sürdürülebilir, dayanıklı, doğal afetlere karşı korunmuş yerleşmeler, yaşanabilir kamusal mekanlar, kentlerde sağlık, güvenlik, esenlik" olarak belirlendi.
     Fuarlar, 27-30 Mart tarihleri arasında 11.00-20.00, 31 Mart'ta ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
    
    
    

Bu haberi 253 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir