Yapı Kredi, yurt dışına tahvil ihracı için dört bankayı yetkilendirdi

  • Yazı boyutu
Yapı Kredi, yurt dışına tahvil ihracı için dört bankayı yetkilendirdi

Yapı Kredi, yurt dışına tahvil ihracı için dört bankayı yetkilendirdi

Yapı Kredi yurt dışına 500 milyon dolara kadar tahvil ihracı için dört bankayı yetkilendirdi.
     Bankanın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, şunlar ifade edildi:
     "17 Eylül 2012 tarihli açıklamamız ile; Bankamızca 1 yıllık dönem içerisinde Türkiye dışında yerleşik tüzel ve gerçek kişilere satılmak üzere bir veya birden fazla ihraç yoluyla gerçekleştirilecek, çeşitli tertip ve vadelerde ve ihraç tarihlerindeki piyasa koşullarına göre belirlenecek sabit ve/veya değişken faiz oranlarına sahip, toplamda 1 milyar 500 milyon ABD doları veya muadili yabancı para veya Türk Lirası tutarına kadar tahvil veya benzeri türden borçlanma aracı ihracına ilişkin yurt içinde ve yurt dışında gerekli başvuruların yapılması ve gerekli işlemlerin yürütülmesi için Genel Müdürlüğe yetki verilmesine Bankamız Yönetim Kurulu tarafından karar verilmiş olduğu kamuya duyurulmuştu. Bu ihraç limiti kapsamda 1 milyar ABD Doları tutarındaki ikincil sermaye benzeri borç niteliğine haiz yurt dışı tahvil ihracının satışının tamamlandığı ise 7 Aralık 2012 tarihli açıklamamızla duyurulmuştu.
     Yukarıda belirtilen ihraç limiti çerçevesinde bu kez yapılması planlanan 500 milyon Amerikan Doları tutara kadar yurt dışı tahvil ihracına ilişkin olarak Bankamızca; Bank of America Merrill Lynch, Mitsubishi UFJ Securities, Morgan Stanley ve UniCredit yetkilendirilmiştir."
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir