Yapı Kredi'ye Kore Eximbank'tan yüksek tutarlı kredi

  • Yazı boyutu
Yapı Kredi'ye Kore Eximbank'tan yüksek tutarlı kredi

Yapı Kredi ile Kore Eximbank "The Export-Import Bank of Korea (KEXIM)" 5 Haziran 2012 tarihinde "Master Interbank Export Credit" ve "Untied Two-Step Loan" kredi anlaşmalarını toplam 150 milyon ABD doları olarak yeniledi.

     Yapı Kredi açıklamasına göre, Bu kredi Kore Eximbank ile anlaşma imzalayan tüm Türk bankaları arasında en yüksek tutarlı limite sahip olma özelliğini taşıyor ve Güney Kore menşeli mal ve hizmetlerin ithalatına yönelik kısa, orta ve uzun vadeli finansman sağlıyor. Bu anlaşma ayrıca Kore menşeli firmalar ile çalışan şirketlerin yaptığı satış sözleşmelerine dayalı ve 14 yıla kadar çıkabilen vadelerle kredi kullanımlarına olanak tanıyacak.
     İş birliği ile ilgili değerlendirmede bulunan Yapı Kredi Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mert Güvenen, "Önemli bir kaynak olan bu krediyi Kore ile ticari ilişkiler yürütecek olan müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Kore Eximbank ile yaptığımız bu anlaşmalarla Türk bankaları içerisinde en yüksek limitli kredi anlaşmasına imza atmış olmanın gururunu yaşıyoruz." dedi.
    
    


Bu haberi 177 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir