Yapı Kredi şubelerinde işitme engellilere işaret diliyle hizmet verilecek

  • Yazı boyutu
Yapı Kredi şubelerinde işitme engellilere işaret diliyle hizmet verilecek

Yapı Kredi şubelerinde işitme engellilere işaret diliyle hizmet verilecek

Yapı Kredi'nin hayata geçirdiği "Konuşmak Elimizde" projesiyle işitme engellilere daha rahat ve hızlı bir şekilde hizmet verilecek.
     Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de engellilere yönelik bankacılık programı olan engelsiz bankacılık çerçevesinde başlatılan "konuşmak elimizde" projesi kapsamında Yapı Kredi çalışanlarına, Yapı Kredi Bankacılık Akademisi tarafından İşitme Engelliler Federasyonu işbirliğiyle eğitim verildi.
     Ankara'da 3, İstanbul'da 11 olmak üzere toplam 14 eğitim programı verilen proje kapsamında 179 banka çalışanı da İşitme Engelliler Federasyonu tarafından sertifika aldı.
     Yapı Kredi'nin 2008 yılında engelli vatandaşların bankacılık hizmetlerine daha kolay ve çağdaş bir biçimde ulaşmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirdiği engelsiz bankacılık programı kapsamında, 38 ilde 191 adet görme engellilere yönelik engelsiz ATM ve 13 farklı ilde 16 adet ortopedik engellilere yönelik engelsiz ATM ile hizmet verilecek.
     Ayrıca işitme engellilere yönelik online chat hizmetinden 2000'den fazla kayıtlı müşteri yararlanıyor. Bunun yanı sıra dünya çapında ilk defa Yapı Kredi tarafından hizmete sunulan görme engellilere yönelik engelsiz pos ile de görme engellilere kredi kartı işlemlerini güvenli ve kolay şekilde gerçekleştirme imkanı sağlanıyor. 2011 yılında hayata geçirilen "engelsizbankacilik.com" web sitesi ise, Türkiye'deki engelli vatandaşların finans sektörüne erişimini kolaylaştırarak bu alandaki gelişmeleri ve yenilikleri günü gününe duyuruyor. Engelsiz bankacılık alanında sektöre örnek teşkil eden Yapı Kredi, Türkiye Bankalar Birliği'nde tüm bankaların katılımıyla oluşturulan Bankalar Birliği Çalışma Grubu Başkanlığını da yürütüyor.
    
    
    

Bu haberi 168 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir