Yapı Kredi Sigorta hisseleri gelen açıklama ile tavan oldu

  • Yazı boyutu
Yapı Kredi Sigorta hisseleri gelen açıklama ile tavan oldu

Yapı Kredi Sigorta hisseleri gelen açıklama ile tavan oldu

Yapı Kredi'den yapılan, sahibi olduğu sigorta ve emeklilik şirketlerinin hisselerinin satışı için çalışmalara başlandığı haberinin ardından Yapı Kredi Sigorta (YKSGR) yüzde 9,43 oranında yükselerek tavan oldu.
     Yapı Kredi'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada bugün yapılan yönetim kurulu toplantısında; Grubun sigorta alanındaki faaliyetlerinin yeniden organize edilmesi amacıyla, bankanın bağlı ortaklıkları Yapı Kredi Sigorta AŞ ve Yapı Kredi Emeklilik AŞ hisselerinin elden çıkarılmasına ilişkin seçeneklerin değerlendirilmesine ve bu kapsamda uzun vadeli banka sigortacılığı (bankassurance) konusunda anlaşmaya girilmesi ile ilgili çalışmalara başlanmasına karar verildiği bildirildi.
     Açıklamanın ardından hareketlenen grup hisselerinden Yapı Kredi Sigorta (YKSGR) önceki gün kapanışına göre yüzde 9,43 oranında yükselerek tavan olurken, Yapı Kredi Bankası (YKBNK) hisseleri bu dakikalarda yüzde 4,29, Yapı Kredi Koray GMYO (YKGYO) hisseleri ise yüzde 3,64 oranında yükseldi.
     Yapı Kredi Sigorta'nın piyasa değeri açıklanan haberden sonra cari fiyatlarla 1 milyar 391 milyon lirayı aştı.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir