Yapı Kredi mobil uygulamaları, uygulama marketinde...

  • Yazı boyutu
Yapı Kredi mobil uygulamaları, uygulama marketinde...

Yapı Kredi mobil uygulamaları, uygulama marketinde...

Yapı Kredi, tüm mobil bankacılık uygulamalarını ayrı bir sitede tek çatı altında topluyor.
     Yapı Kredi açıklamasına göre, Yapı Kredi mobil bankacılık uygulamalarını "Yapı Kredi Uygulama Marketi"nde birleştirecek ve müşterilerine tek bir platformdan hizmet verecek.
     Uygulamalara ait detaylı bilgilerin, ekran görüntülerinin, kullanıcı yorumlarının ve hızlı yükleme talimatlarının yer alacağı site ile Yapı Kredi mobil uygulamalarına çok kolay bir şekilde ulaşma imkanı sunulacak. Yapı Kredi Uygulama Marketi'ne "ykb.com/market" gibi kısa bir alan adıyla erişilebilecek.
     Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan konuya ilişkin açıklamasında, "Mobil tarafa verdiğimiz önem neticesinde bu konudaki en kapsamlı uygulamaları hayata geçiren öncü banka konumundayız" dedi.
     Uygulama Marketi ile yine bir ilki gerçekleştirerek Yapı Kredi tarafından sunulan tüm mobil uygulamalara hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılabilmesini sağladıklarını aktaran Doğan, "Kullanımı en kolay mobil bankacılık uygulamalarını hayata geçirerek bu alandaki iddiamızı ortaya koyuyoruz" ifadelerini kullandı.
     Mobil bankacılıkta hızlı bir ivme yakaladıklarını ve bu alandaki pazar paylarının, internet bankacılığı pazar payından yüzde 50 daha fazla olduğunu ifade eden Doğan, "Türkiye'de internet bankacılığı belli bir doyum noktasına ulaştı. Bundan sonra sıra mobil ve sosyal medyada" dedi.
     Yapı Kredi olarak mobil bankacılık uygulamalarını hizmete sundukları 2011 yılından bu yana, müşterilerin yoğun ilgisi ve beğenisi ile karşılaştıklarını dile getiren Doğan, "Mobil bankacılık uygulamalarımızı kullananlar arasında 93 yaşında bir müşterimiz bile var. Mobil uygulamalarımızı yükleyen kullanıcı sayımız ise 1 milyonu aşmış durumda ve hızla artıyor. En popüler fonksiyonlarımızdan biri ise 'IBAN gönder'. Bu konuda çok sayıda müşteriden teşekkür aldık" değerlendirmesinde bulundu.
     Yapı Kredi olarak mobil uygulamaların yanı sıra sosyal medyayı da çok iyi kullandıklarını kaydeden Doğan, twitter ve facebook gibi sosyal medya mecralarının bankaların CRM altyapısını desteklemeye başladığını vurguladı.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir