Yapı Kredi kurumsal müşterileri için sertifika programı düzenleyecek

  • Yazı boyutu
Yapı Kredi kurumsal müşterileri için sertifika programı düzenleyecek

Yapı Kredi kurumsal müşterileri için sertifika programı düzenleyecek

Sektöre bankacı yetiştirmek amacıyla 2008 yılında Yapı Kredi Bankacılık Akademisi'ni kuran Yapı Kredi, kurumsal müşterilerine yönelik "Kurumsal Bankacılık Sertifika Programı" düzenleyecek.
     Yapı Kredi açıklamasında, Yapı Kredi Bankacılık Akademisi'nin, Yapı Kredi kurumsal ve ticari bankacılık müşterilerine yönelik sertifika programı başlattığı bildirildi.
     Açıklamaya göre, bankacılık ürünleri ile ilgili farkındalık yaratmak, bankacılık süreçleri konusunda bilgilendirme yapmak amacıyla hayata geçirilecek olan eğitimler aralık ayında başlayacak. Büyük çoğunluğu Yapı Kredi Bankacılık Akademisi'nin iç eğitmenleri tarafından verilecek eğitimler "Dış Ticaretin Finansmanı ve Krediler, Nakit Yönetimi Ürünleri, Proje Finansmanı, Hazine ve Türev Ürünler" konularından oluşacak.
     Yapı Kredi Bankacılık Akademisi Direktörü Saynur Önen, yaptığı değerlendirmede, kurumsal müşteriler için oluşturulan sertifika programının sektörde bir ilk olduğunu belirtti. Önen, şunları ifade etti:
     "Yapı Kredi Bankacılık Akademisi olarak banka ve iştiraklerimizin stratejilerine paralel, dünyadaki genel trendlerle uyumlu yenilikçi yaklaşımları hayata geçirmeye devam ediyoruz. Yapı Kredi Bankacılık Akademisi olarak düzenlediğimiz bu sertifika programı ile Yapı Kredi Kurumsal ve Ticari Bankacılık müşterilerimizin finans bölümü çalışanlarına bir bankadan bekleyebilecekleri hizmetler hakkında temel bilgiler sunarak, Yapı Kredi ile olan işbirliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz."
     Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, aralık ayında ilkini düzenleyeceği sertifika programlarına farklı içeriklerle 2013 yılında da devam edecek.
    
    
    

Bu haberi 206 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir