Yapı Kredi Engelsiz Bankacılık Programına Ödül

  • Yazı boyutu
Yapı Kredi Engelsiz Bankacılık Programına Ödül

Yapı Kredi Engelsiz Bankacılık Programına Ödül

Yapı Kredi, engelsiz bankacılık programı kapsamında geliştirdiği "Konuşmak Elimizde" projesi ile İşitme Engelliler Federasyonu'ndan ödül aldı.
     Yapı Kredi açıklamasında, Yapı Kredi'nin engelli vatandaşları sosyal hayata daha fazla kazandırabilmek için 2008 yılında başlattığı Engelsiz Bankacılık Programı'nın son olarak Engelsiz Bankacılık Programı kapsamında gerçekleştirilen, "Konuşmak Elimizde" projesinin İşitme Engelliler Federasyonu tarafından İşitme Engelliler için Türkiye'nin İlkleri ödülüne layık görüldüğü bildirildi.
     Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, konuya ilişkin açıklamasında, 2008 yılında başlattıkları Engelsiz Bankacılık Programları ile bakış açısındaki küçük değişikliklerin nasıl büyük farklar yaratabileceğini gördüklerini belirterek, şunları kaydetti:
     "Müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak amacıyla, Engelsiz Bankacılık Programımızı her geçen gün geliştirmeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz konuşmak elimizde eğitimleri kapsamında şube çalışanlarımıza işaret dili eğitimi verdik. İşitme engelli müşterilerimizin bankacılık işlemlerini kolaylaştırabilmeyi amaçladığımız eğitimler.
     Yapı Kredi Bankacılık Akademisi - İşitme Engelliler Federasyonu işbirliği ve Yapı Kredi gönüllülerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Proje ile aldığımız ödüllere bir yenisini eklemenin gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz."
     Başlattıkları uygulamaların sektör için de örnek teşkil ettiğini ifade eden Doğan, 2010 yılından itibaren Türkiye Bankalar Birliği'nin engellilere yönelik bankacılık çalışmalarını geliştirmek üzere oluşturduğu grubun başkanlığını da Yapı Kredi'nin yürüttüğünü belirtti.
     Koç Holding'in bu yıl hayata geçirdiği "Ülkem İçin Engel Tanımıyorum" projesinin de gelecek iki yıl boyunca Engelsiz Bankacılık konusuna eğileceği bilgisini aktaran Doğan, "Koç Topluluğu'nun büyüklüğü ve etkisi ile konu hakkında farkındalığı artırmanın yanı sıra, ürün, hizmet ve çalışma alanlarında erişilebilirliğin yükseltilmesi hedefleniyor. Bu durum ne kadar doğru bir iş yaptığımız konusunda inancımızı ve motivasyonumuzu bir kat daha artırdı" dedi.
    
    
    

Bu haberi 129 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir