Yapı Kredi Emeklilik'e ödül... -Şirket, finans alanında 'Müşteri Mükemmeliyeti Ödülü'nü…

  • Yazı boyutu
Yapı Kredi Emeklilik'e ödül...
     -Şirket, finans alanında 'Müşteri Mükemmeliyeti 
     Ödülü'nü…

Yapı Kredi Emeklilik'e ödül... -Şirket, finans alanında 'Müşteri Mükemmeliyeti Ödülü'nü dünyada kazanan ilk Türk şirket oldu

Yapı Kredi Emeklilik, Microsoft tarafından dünya genelinde düzenlenen Müşteri Mükemmeliyeti Ödülü - Customer Excellence Awards 2013'te Sektör Mükemmeliyeti Kategorisi'nin (Industry Excellence) "Finansal Hizmetler" alanında ödül aldı.
     Şirket açıklamasına göre, Yapı Kredi Emeklilik 2012'de hayata geçirdiği CRM projesiyle dünya çapında takdir gördü. Microsoft Dynamics ürünü kullanan kurumların katıldığı Müşteri Mükemmeliyeti Ödülü 2013'te finans kategorisinde ödül kazandı ve dünya genelindeki bu ödülü alan ilk Türk şirketi oldu.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Emeklilik Genel Müdürü Taylan Türkölmez, emeklilik şirketlerinin müşteriyle ilişkilerinin uzun yıllara dayandığını belirterek, 2012 yılında yeniden yapılandırdıkları CRM sistemiyle amaçlarının bu müşteri ilişkisini tek bir merkezden yönetebilmek ve müşterinin Yapı Kredi Emeklilik'le iletişime geçtiği her noktada gerekli bilgiye ulaşmak olduğunu kaydetti.
     Özellikle odaklandıkları bir noktanın müşteri ilişkilerinde rakiplerinden farklılaşmak olduğunu aktaran Türkölmez, "Bu nedenle müşterilerimizin değişen ihtiyaçları doğrultusunda hizmet kalitemizi sürekli iyileştiriyor, farklı ihtiyaçlara ve taleplere sahip müşterilerimize, en uygun çözümleri geliştirmeye çalışıyoruz. Bu hedefleri daha hızlı hayata geçirmek için yenilediğimiz CRM sistemimizin dünya çapında bir ödül almasından büyük mutluluk duyduk, bu bize doğru yolda olduğumuzu bir kez daha kanıtladı" ifadelerini kullandı.
     Yapı Kredi Emeklilik'in işbirliği yaptığı Veripark'la birlikte aldığı ödülde, projenin iş süreçlerine kısa sürede sağladığı faydalar, kapsamının genişliği ile gelecek etaplardaki geliştirme hedefleri etkili oldu. Bunun yanı sıra standart yazılım paketine şirket içi geliştirmelerle yapılan eklemeler de şirketin ödülü almasında büyük rol aldı.
     Müşteri Mükemmeliyeti Ödülü - Customer Excellence Awards 2013'te 100 ülkeden adaylar değerlendirildi, bunların içinden 70 şirket finale kaldı.
     Etkisi yüksek projelerin değerlendirildiği ve 5 sektörde dünyada birer adayın seçildiği Sektör Mükemmeliyeti Kategorisi'nde (Industry Excellence) "Finansal Hizmetler" sektöründe Yapı Kredi Emeklilik ödül aldı.
     Ödüller Mart ayında ABD'de düzenlenecek toplantıda sahiplerine verilecek.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir