Yapı Kredi, dünya saati hareketine bu yıl da destek veriyor

  • Yazı boyutu
Yapı Kredi, dünya saati hareketine bu yıl da destek veriyor

Yapı Kredi, dünya saati hareketine bu yıl da destek veriyor

Yapı Kredi, Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) önderliğinde tüm dünyada küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen "Dünya Saati" (Earth Hour) hareketine bu yıl da destek verdiğini bildirdi.
     Yapı Kredi'den yapılan açıklamaya göre, WWF önderliğinde 2007 yılından bu yana 135 ülkede, 2 milyar insanın katılımıyla gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük çevre hareketi olan dünya saati eylemine bu yıl da destek olacak.
     Geçen yıl sadece Türkiye'de 57 binden fazla bireysel, 400'ün üzerinde kurumsal katılımla yapılan eylem kapsamında Yapı Kredi, Genel Müdürlük binaları ve şubelerinde, güvenlik için zorunlu alanlar haricinde, tüm ışıklarını bir saat süreyle kapatarak küresel harekete katılacak.
     Verilen bilgiye göre, ilk kez Mart 2007'de WWF önderliğinde Sydney kentinde başlatılan ve 2008 yılında küresel bir harekete dönüşen dünya saati eylemi, her yıl belirlenen bir Cumartesi günü, tüm dünyada aynı anda gerçekleştiriliyor. Bu yılki eylem ise 23 Mart Cumartesi akşamı 20.30 - 21.30 saatleri arasında yapılacak.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir