Yapı Kredi'den varlık teminatlı menkul kıymet ihracı

  • Yazı boyutu
Yapı Kredi'den varlık teminatlı menkul kıymet ihracı

Yapı Kredi'den varlık teminatlı menkul kıymet ihracı

Yapı Kredi, dayanağı KOBİ'lere verilen kredilerden oluşan 200 milyon avro karşılığı Türk Lirası tutarında Varlık Teminatlı Menkul Kıymet (VTMK) ihracı gerçekleştirdi.
     Yapı Kredi açıklamasına göre, Temmuz 2012'de toplam dayanağı KOBİ kredileri olan 300 milyon avroluk VTMK gerçekleştireceğini duyuran Yapı Kredi, aradan geçen üç ay gibi kısa bir zaman zarfında ilk ihracı tamamlamayı başardı.
     Yapı Kredi CEO'su Faik Açıkalın konuya ilişkin değerlendirmesinde, "UniCredit Bank AG Londra'nın düzenleyici kurum olarak, Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler'in ise aracı kurum olarak görev yaptığı satış işlemi, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'den A3 rating notu aldı.
     Bu raiting, derecelendirme kuruluşları tarafından Türkiye sermaye piyasalarında gerçekleşen bono ihraçlarına verilen en yüksek not olma özelliğini taşıyor. Bu durum Türkiye ekonomisinin olumlu gidişi kadar, Yapı Kredi'nin sektörde öncü konumunu da bir kez daha tescil eder nitelikte" diye konuştu.
     Açıkalın, "Yapı Kredi olarak aktiflerimizde yer alan TL cinsinden KOBİ kredilerinin bir kısmının teminat gösterildiği 3 ila 5 yıl vadeli ihraçla sağlanan bu kaynağı, sürdürülebilir finansman desteği olarak KOBİ ve ticari işletmelerimize kullandıracağız" dedi.
    
    
    

Bu haberi 188 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir