Yapı Kredi'den TL'ye güvenen yatırımcılar için yeni anapara garantili fon -Yapı Kredi Portföy…

  • Yazı boyutu
Yapı Kredi'den TL'ye güvenen yatırımcılar için yeni anapara garantili fon
     -Yapı Kredi Portföy…

Yapı Kredi'den TL'ye güvenen yatırımcılar için yeni anapara garantili fon -Yapı Kredi Portföy Genel Müdürü Gülsevin Yılmaz: -"Tasarruflarını TL bazında değerlendiren ve yatırım dönemi sonunda TL'nin diğer döviz birimleri karşısında değer kazanacağını öngören yatırımcılara Otuzikinci Alt Fon'umuzu öneriyoruz"

Yapı Kredi, müşterilerine anapara kayıp riski olmadan yatırım yapmak için yeni bir alternatif daha sunuyor. Banka, B Tipi Yüzde 100 Anapara Garantili Otuzikinci Alt Fon için talep toplamaya başladı.
     Yapılan açıklamaya göre, yatırım vadesi sonunda TL'nin, dolar/TL ve Avro/TL'den oluşan döviz sepeti karşısında değer kazanmasına bağlı olarak, üç farklı döviz sepeti bant aralığı için belirlenmiş sabit getiriyi sağlamayı hedefleyen B Tipi Yüzde 100 Anapara Garantili Otuzikinci Alt Fon için 2 Kasım'da başlayan talep toplama süreci 8 Kasım 2012'de son bulacak.
     Tüm Yapı Kredi şubelerinden başvuru yapılabilecek fon için, minimum 2 bin lira yatırım tutarı olması yeterli olacak.
     Yapı Kredi Portföy Genel Müdürü Gülsevin Yılmaz, B Tipi Yüzde 100 Anapara Garantili Otuzikinci Alt Fon'un dayanak varlığı itibarıyla, yüksek getiri potansiyeline sahip enstrümanlara anapara garantisi ile yatırım yapma imkanı sunacağını belirtti.
     Yılmaz, "dolar/TL veya Avro/TL kurlarından oluşan döviz sepetinin TL karşısında değer kaybedeceği beklentisi ile fonumuzun dayanak varlığını dolar/TL ve Avro/TL'den oluşan döviz sepeti olarak belirledik. Tasarruflarını TL bazında değerlendiren ve yatırım dönemi sonunda TL'nin diğer döviz birimleri karşısında değer kazanacağını öngören yatırımcılara Otuzikinci Alt Fon'umuzu öneriyoruz" görüşünü ifade etti.
    
     -Getirisi nasıl hesaplanıyor--
    
     Yatırım vadesi sonundaki Fon getirisi hesaplaması için, yatırım dönemi başlangıç tarihinde dolar/TL kuru değerinin yüzde 50'si ile Avro/TL kuru değerinin yüzde 50'sinin toplamından aynı gün belirlenecek kuruş değerin çıkarılması veya eklenmesi ile döviz sepeti başlangıç değerine karar verilecek.
     Döviz sepeti başlangıç değeri üzerinden üç farklı döviz sepeti bant aralığı oluşturulacak ve her bir bant için farklı sabit getiri oranı olacak. Yatırımcı vade sonundaki gözlem tarihinde belirlenecek döviz sepeti kapanış değerinin üç farklı bant aralığı arasından, içinde kalacağı bölüme ilişkin getiri elde edebilecek. Döviz sepeti kapanış değerinin belirlenen üç bant aralığının da dışında kalması durumunda yatırımcılara anaparaları iade edilecek.
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir