Yapı Kredi'den kentsel dönüşüm projelerine kredi desteği

  • Yazı boyutu
Yapı Kredi'den kentsel dönüşüm projelerine kredi desteği

Yapı Kredi'den kentsel dönüşüm projelerine kredi desteği

Yapı Kredi, risk taşıyan yapıların yenilenmesine yönelik kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahiplerine kredi desteği vermeye başlıyor.
     Yapılan açıklamaya göre, Yapı Kredi, 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Yasası kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile kentsel dönüşüm kredilerine uygulanacak faiz desteği için dün bir protokol imzaladı. Protokol kapsamında Yapı Kredi, kentsel dönüşüm projesinden yararlanmak isteyen mülk sahiplerine farklı finansman alternatifleri sunacak.
     Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, imza töreninde şu bilgileri verdi:
     "Kentsel dönüşüm projesinde her geçen gün yeni alan ve riskli binalar bakanlık kayıtlarına ekleniyor. Bizim de finans kuruluşlarına olan ihtiyacımız artıyor. Özellikle deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın sağlıklı binalara kavuşması devlet ve finansman kuruluşlarının desteği ile çok kolaylaşıyor. Yapı Kredi'nin konut projelerindeki tecrübesi bizim için ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasında ayrı bir öneme sahip."
     Yapı Kredi Konut ve İşyeri Finansman Direktörü İsmet Erdem ise Kentsel Dönüşüm Yasası kapsamında taşınmazını yenileyecek mülk sahiplerine yönelik farklı finansman seçenekleri sunacaklarını belirtti.
     Erdem, "Konut kredisi kullanımına dair hızlı ve etkili sunduğumuz çözümlere kentsel dönüşüm kredilerini de eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yapı Kredi olarak konut projelerinde edindiğimiz geniş deneyimimizle, mülk sahiplerinin haklarını koruma prensibinden yola çıkarak müteahhit firmalarımıza yönelik kentsel dönüşüm projelerinin finansmanında da etkin ve çözüm odaklı yaklaşımımızla insanlarımızın yaşam kalitesinin artırılmasında önemli rol oynayacağımıza inanıyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 216 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir