Yapı Kredi'den görme engellilere yönelik 200'üncü ATM

  • Yazı boyutu
Yapı Kredi'den görme engellilere yönelik 200'üncü ATM

Yapı Kredi'den görme engellilere yönelik 200'üncü ATM

Yapı Kredi, görme engellilere yönelik engelsiz ATM sayısında 200'e ulaştı.
     Yapı Kredi açıklamasına göre, 2008 yılında engelli vatandaşların bankacılık hizmetlerine daha kolay ve çağdaş bir biçimde ulaşmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen "Engelsiz Bankacılık" programı çalışmaları kapsamında hayata geçirilen "Engelsiz ATM" sayısı Türkiye çapında 38 ilde 200'e çıktı.
     Konuyla ilgili açıklamada, görme engellilerin kolayca kullanması amacıyla sesli işlem yapabilme özelliği bulunan ATM'lerin, Altı Nokta Körler Vakfı'ndan engelli vatandaşların beklenti, ihtiyaç ve karşılaştıkları zorluklar ile ilgili bilgi alınarak geliştirildiği bildirildi.
     Program dahilinde Yapı Kredi'nin 2011 yılında hayata geçirdiği "engelsizbankacilik.com" web sitesi ise Türkiye'deki 8,5 milyon engelli vatandaşın finans sektörüne erişimini kolaylaştırıyor. Bu alandaki gelişme ve yenilikler hakkında bilgilendirme yapan web sitesi, engelli vatandaşların seslerini finans sektöründe duyurmasına da yardımcı oluyor.
    
    
    

Bu haberi 204 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir