Yapı Kredi Bankacılık Akademisi ve Bilgi Üniversitesi iş birliği...

  • Yazı boyutu
Yapı Kredi Bankacılık Akademisi ve Bilgi Üniversitesi iş birliği...

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi ve Bilgi Üniversitesi iş birliği...

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi İstanbul Bilgi Üniversitesi ile yaptığı iş birliğiyle, Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans Programı'nı başlattı.
     Yapılan açıklamaya göre, bugüne kadar Bahçeşehir Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi ile "çekirdekten bankacı" yetiştirmek için kurumsal işbirliklerini hayata geçiren Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, son olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi ile iş birliği yaptı. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans Programı başlatıldı.
     Yapı Kredi Bankacılık Akademisi Direktörü Saynur Önen, İstanbul Bilgi Üniversitesi iş birliği ile finans alanındaki markalandırılmış Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans Programı'nı başlattıklarını, program boyunca öğrencilere staj, burs ve proje çalışmalarında ekip üyesi olmak gibi farklı imkanlar sunduklarının belirtti. Saynur Önen, şöyle devam etti:
     "Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans Programı; bankacılık sektörü çalışanları, bu sektörde kariyer hedefleyen yeni mezunlar ve hatta kariyer yolunu değiştirmeyi hedefleyen farklı sektör çalışanları tarafından tercih ediliyor. Program 2011-2012 akademik yılının 2. döneminde 55 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Yeni dönem başvuruları ise halen devam ediyor. Katılımcılar arasında bankamız çalışanları olduğu gibi başka banka çalışanları da bulunuyor."
    
    
    

Bu haberi 198 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir