Yapı Kredi 68. kuruluş yıl dönümünü kutladı

  • Yazı boyutu
Yapı Kredi 68. kuruluş yıl dönümünü kutladı

Yapı Kredi Üst Yöneticisi (CEO) Faik Açıkalın: "Gurur verici başarılarımızı sürdürmek için Türkiye'nin dört bir yerindeki 922 şubemiz ve 17 bine yakın çalışanımızla aynı heves ve heyecanla çalışmaya devam edeceğiz"

     Yapı Kredi Üst Yöneticisi (CEO) Faik Açıkalın, yıl dönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, "Gurur verici başarılarımızı sürdürmek için Türkiye'nin dört bir yerindeki 922 şubemiz ve 17 bine yakın çalışanımızla aynı heves ve heyecanla çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
     Ana hissedarları Koç Holding ile Avrupa'nın önde gelen bankacılık gruplarından UniCredit'in gücü, müşterilerinin ilgi ve desteğiyle yollarına sağlam adımlarla devam ettiklerini belirten Açıkalın, şöyle konuştu:
     "Yapı Kredi olarak, 1944 yılında Türkiye'nin ilk özel sermayeli ulusal bankası olarak tek bir şube ve "Hizmette Sınır Yoktur" felsefesiyle kurulduk. Köklü tarihimizde pek çok ilke ve başarıya imza atmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Semt şubeciliğinden bilgisayarlı sistemlere, on-line işlemlerden telefon bankacılığına kadar pek çok ilke adını yazdırmış bir kurum olarak, Türkiye'yi kredi kartıyla tanıştıran bankayız."
     Açıkalın, bankacılığın pek çok alanında uzun süreli ve sarsılmaz pazar liderliklerine sahip olduklarını anlatarak, şunları kaydetti:
     "Kredi kartları alanında 21 yıldır liderliğimizi sürdürüyoruz. 2 bin 600'ü aşkın ATM'miz, ödüllü internet bankacılığımız, öncü mobil bankacılık uygulamalarımız ve Türkiye'nin en büyük çağrı merkezlerinden biri ile sunduğumuz hizmetlerle sektörü şekillendirmeye devam ediyoruz. Leasing ve faktoring alanlarında da pazar liderliğimizi koruyoruz. Öte yandan Azerbaycan, Rusya ve Hollanda'daki bankalarımızı büyütmeyi sürdürüyoruz. Diğer yandan sektörümüzün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağını yetiştirmek üzere 2008 yılında Yapı Kredi Bankacılık Akademisini (YKBA) kurduk. YKBA, dört yılda pek çok uluslararası ödüle layık görüldü. Geçtiğimiz 68 yılda ülkemize katkımız yalnızca bankacılık alanıyla da sınırlı kalmadı. Biz daima bir bankadan fazlası olmayı hedefledik. Türkiye'nin kültür sanat bankası sıfatıyla 68 yıldır kesintisiz olarak kültür sanat dünyasının gelişimine katkıda bulunuyoruz."
     Tüm bu ekonomik ve sosyal faaliyetlerin neticesinde, uluslararası kuruluşlar tarafından her yıl pek çok kategoride "Türkiye'nin En İyi Bankası" olarak aldıkları ödüllerin yanı sıra geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Brand Finance'ın "Türkiye'nin En Değerli 10 Markası" arasında gösterildiklerini aktaran Açıkalın, "Bu gurur verici başarılarımızı sürdürmek için Türkiye'nin dört bir yerindeki 922 şubemiz ve 17 bine yakın çalışanımızla aynı heves ve heyecanla çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle 68 yıldır başta bize güvenen müşterilerimiz olmak üzere, bu başarılara imza atmamızı sağlayan tüm çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.
    
    
    


Bu haberi 175 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir