Yapı Kredi 1 milyar 120 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı

  • Yazı boyutu
Yapı Kredi 1 milyar 120 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı

Yapı Kredi 1 milyar 120 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı

Yapı Kredi, Banc of America Securities Limited koordinatörlüğünde, 16 ülkeden 37 bankanın katılımıyla 1 milyar 120 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı.
     Yapılan açıklamaya göre, ihracatın finansmanında kullanılacak 1 yıl vadeli sendikasyon, 322 milyon dolar ve 618 milyon avro olmak üzere iki ayrı döviz cinsinden kullandırıldı. Sendikasyon kredisinin toplam maliyeti avro dilimi için euribor artı yüzde 1,35 olarak belirlenirken, dolar cinsinden olan bölümü içinse libor artı yüzde 1,35 olarak belirlendi. Böylece, Eylül 2011'de sağladığı krediyi yüzde 100 oranında yenileyen Yapı Kredi, uluslararası piyasalarda Türkiye'ye ve kendisine duyulan güveni teyit etmiş oldu.
     Türkiye'nin olumlu ayrışan performans ve görünümünün yanı sıra Yapı Kredi'nin yüksek itibarını da teyit eden bir sendikasyon kredisine daha imza attıklarını belirten Yapı Kredi Üst Yöneticisi (CEO) Faik Açıkalın, "Global piyasalarda finansal anlamda yaşanan sıkıntılı döneme rağmen bu kredinin yüzde 100 oranla yenilenmiş olmasında, ülkemizin gösterdiği yüksek performansın ve Yapı Kredi'nin sağlam mali yapısının önemli etkisi olduğunu söylemeliyiz. İhracat yapan müşterilerimizin hizmetine sunacağımız bu kaynağı Yapı Kredi'nin güçlü muhabir ilişkileri ağı sayesinde sağladığımızı da belirtmek isteriz. Aldığımız bu sendikasyon kredisi hem Yapı Kredi'nin, hem de Türk bankacılığının uluslararası piyasalardaki güvenilirliğini bir kez daha tescillemiş oldu" değerlendirmesinde bulundu.
     Sendikasyonun koordinatörlüğünü ve düzenleyiciliğini Banc of America Securities Limited üstlendi. Sendikasyon için oluşturulan konsorsiyumda, 16 ülkeden 37 banka yer aldı.
    
    
    

Bu haberi 133 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir