Yangından Korunma-Yangın Söndürücü Maddeler-Tozlar İçin Özellikler ile İlgili Tebliğ

  • Yazı boyutu
Yangından Korunma-Yangın Söndürücü Maddeler-Tozlar İçin Özellikler ile 
İlgili Tebliğ

Yangından Korunma-Yangın Söndürücü Maddeler-Tozlar İçin Özellikler ile İlgili Tebliğ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın, "Yangından Korunma-Yangın Söndürücü Maddeler-Tozlar İçin Özellikler ile İlgili Tebliğ"i Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Tebliği ile Bakanlık tarafından mecburi uygulamaya konulan TS EN 615 "Yangından Korunma -Yangın Söndürücü Maddeler-Tozlar (Sınıf D Tozları Hariç) Özellikler" standardı mecburi uygulamadan kaldırılacak.
     Söz konusu standart yerine Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından revizyonu hazırlanan TS EN 615 "Yangından Korunma- Yangın Söndürücü Maddeler-Tozlar İçin Özellikler (Sınıf D Tozlar Hariç)" standardı imalat ve satış safhalarında zorunlu olarak uygulanacak.
     Bu standart, A, B ve C sınıfı yangınlar için yangın söndürücü tozları ve tanımlanmış deney yöntemleri yoluyla, fiziksel ve kimyasal özellikler ve en düşük söndürme gücü için asgari özellikleri ve ayrıca tedarikçi tarafından verilen bilgi ve veriler için kuralları kapsayacak.
     Tebliğ yayımı tarihinden itibaren 3 ay sonra yürürlüğe girecek.
    
    
    

Bu haberi 165 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir