Yalitim Sektörü Basari Ödülleri 2006 Sahiplerini Buldu

  • Yazı boyutu
Yalitim Sektörü Basari Ödülleri 2006 Sahiplerini Buldu

Yilin Yatirimi, Yilin Profesyoneli, Yilin Yeni Isi Yalitim Ürünü, Yilin Yeni Su Yalitim Ürünü ve Yilin Yeni Yangin Yalitimi Ürünü olmak üzere bu yil bes kategoride düzenlenen Yalitim Sektörü Basari Ödülleri 2006’nin ödül töreni, 25 Nisan aksami Yildiz Teknik Üniversitesi Hisarüstü Tesisleri’nde gerçeklestirildi. Istanbul Ticaret Odasi Baskani Murat Yalçintas, Insaat Malzemesi Sanayicileri Dernegi (IMSAD) Baskani Orhan Turan, Çati Sanayicileri ve Is Adamlari Dernegi Baskani Adil Bastanoglu ve Sektörel Yayincilar Dernegi (SEYAD) Baskani Ismail Sen’in de bulundugu törene yalitim sektörü mensubu 150’yi askin seçkin davetli katildi

ITO Baskani Murat Yalçintas: “Yalitim sektörü kimin ödül alacagini kendisi seçiyor”


Yalitim Dergisi’nin dördüncüsünü organize ettigi Yalitim Sektörü Basari Ödülleri töreninde bir konusma yapan Istanbul Ticaret Odasi Baskani Murat Yalçintas, yalitim sektörünün önemine degindi ve “Yalitim Sektörü Basari Ödülleri hiçbir sektörde olmayan bir birliktelikle organize ediliyor. Ödül alanlar sektör temsilcilerinin oylariyla belli oluyor. Sektör, ödülü kimin alacagini kendi içinden tercih ediyor. Bu da tatli bir rekabet duygusu yaratiyor.


Türkiye enerjide disa bagimli bir ülke. Türkiye büyüyor, enerji ihtiyaci da fiyatlar da ayni hizla artiyor. Bu sartlarda enerjiyi tasarruf etmemiz gerekiyor. Yalitim sektörü ise enerji tasarrufuna güzel bir öneri getiriyor. Bu önerinin, bu çigligin dinlenmesi, kulak ardi edilmemesi lazim. Yalitim, yatirim demektir; yalitim, tasarruf demektir.” ifadelerini kullandi.


 


IMSAD Baskani Orhan Turan: “Yalitim Sektörü Basari Ödülleri, yil içinde yapilanlari en iyi sekilde ortaya koyuyor”


IMSAD Baskani Orhan Turan ise insaat sektörünün atilim içinde oldugunu anlatan konusmasinda su ifadeleri kullandi: “Yalitim Sektörü Basari Ödülleri’nde, sektörde yil içinde yapilanlar en iyi sekilde ortaya konuluyor. Türk insaat malzemesi sanayisi üretim kapasitesi ve kalite açisindan bölgede ve dünyada çok büyük bir güce sahip. Seramik, çimento, cam, boya, demir-çelik ve mermer üretiminde Avrupa ve dünya piyasalarinda söz sahibiyiz. En önemlisi ise ithalatimizin üç misli ihracat yapiyor olmamiz. Avrupa Birligi’ne uyum süreci, ülkemizin insaat malzemeleri sektörüne, standartlarin ve yapi kalitesinin yükseltilmesi açisindan katki sagliyor. Bu gelisim yalitim sektörüne de yansiyor. Bu konuda hepimizin üzerine düsen görevler var. Avrupa enerji politikalari ve bir çok güncel faktör hem mevcut hem de yeni yapilarda yalitim eksikliginden kaynaklanan kayiplarin azaltilmasina katkida bulunuyor. Ister istemez bu iki nedenden dolayi yalitim uygulamalari artiyor.”


 


Ödül töreninde ayrica Himerpa firmasindan Faruk Bilal ve Mardav firmasindan Alper Dogruer’e tesekkür plaketleri sunuldu.


 


Yalitim Sektörü Basari Ödülleri 2006’da Ödüle Hak Kazananlar


Yilin Yatirimi Ödülü: Cellubor Üretim Tesisi ile Çag Mühendislik Mim. Ins. Tic. Ltd. Sti.


Yilin Profesyoneli: Engin Tanriverdi (Capatect Yalitim Grubu Ürün Müdürü-Betek)


Yilin Yeni Isi Yalitim Ürünü: Isipan BD (ODE Yalitim A.S.)


Yilin Yeni Su Yalitimi Ürünü: Delta-Maxx Titan Thermo Membran (Dörken GmbH&Co. KG)


Yilin Yeni Yangin Yalitimi Ürünü: Fire-O Dogal Aktifli Alev Almayi Önleyici Kimyasal (Innotra Kimya Çözümleri San. Tic. Ltd. Sti.)


Yalitim Bilincine Katki Özel Ödülü: Stroton Hizli Konut Sistemleri ve Yalitim A.S.


Tesekkür Plaketleri: Faruk Bilal (Himerpa) ve Alper Dogruer (Mardav)


 

Bilgi için: Sertaç Aytaç / Doga Sektörel Yayin Grubu Yaziisleri Md. / 0216 327 80 10

Bu haberi 1,754 kişi okudu

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir