Mogul Nonwovens

  Kocatepe Mah. şehir Parki Cad. No : 91 0212 640 71 01 (3 Hat) (Bayrampaşa / İstanbul / Türkiye)
  090-212-6407101 090-212-6407105
  Sevgi Gökçe (Satış Müdürü)

  Yağ Emici,yağ Emici Kit,absorban Malzeme,spill Kit

  • Ürün Adı : Yağ Emici,yağ Emici Kit,absorban Malzeme,spill Kit

  Ürün Hakkında

  MOGUL ENDÜSTRİYEL VE ÇEVRESEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

  Günümüzde gerek endüstriyel tesislerde gerekse dış çevrede daha temiz ve daha güvenli ortam arayışı bu ihtiyaca yönelik ürünlerinde ve kullanımında büyük bir gelişmeye yol açmaktadır. Metal işlemeden elektronik ekipman üretimine, nakliye ekipman üretimi ve petrokimya sektörüne kadar birçok sanayi tesisinde ve deniz, göl ve akarsularda petrol ve kimyasal sızıntı ve döküntülerin temizlenmesi daha profesyonel ve kapsamlı çözümler gerekmektedir. Mogul bu amaca yönelik artık dünyada kabul görmüş ve standart olarak kullanılan meltblown bazlı temizlik bezleri ve ürünlerinin üretim ve satışını yapmaktadır.
  Endüstriyel Temizlik Ürünleri
  Mogul’un geniş ürün portföyü endüstri tesislerinde ihtiyaç duyulacak muhtelif uygulamalara yönelik ürünleri içermektedir. Makinalarda küçük çaplı temizlikler, küçük sızıntıların temizlenmesi için emici bezler (rulo veya ebatlanmış parçalar) uygun çözümlerdir. Makinaların çevresinde sürekli meydana gelen yağ ve kimyasal sızıntılar sosisler ve serilecek ebatlanmış bezlerle kolayca temizlenebilir.
  Büyük çaplı sızıntı ve döküntüler (petrol ve kimyasal) önce atığın çevresinin sosis veya boomla çevrilmesi ve yayılmasının önlenmesi akabinde yağ emici ebatlanmış bezler veya yastıklarla atığın emilerek atılmasıyla temizlenir.
  Ayrıca kirli ortamlarda çalışan kişilerin ayaklarıyla kirlenmeyi taşımalarını önlemek amacıyla yağ emici özel yolluklar kullanılmaktadır.
  Günümüz çağdaş endüstri işletmelerinde sızıntı ve döküntü temizliğine yönelik bir müdahale istasyonu (dolap) standard hale gelmekte. Bu istasyonda muhtelif ihtiyaçlara yönelik rulo, bez, sosis, yastık, boom v.s. hazır bulundurulmaktadır.
  Çevre Temizliği
  Günümüz dünyasında gerek çevre duyarlılığının artışı gerekse su kaynaklarındaki azalma petrol ve kimyasal atıkların temizlenmesini daha ciddi bir olgu haline getirmiştir. Deniz, göl ve akarsularda meydana gelen kirlenmelerde ve özellikle petrol sızıntılarında deniz yüzeyine bir set halinde çekilen boomlar atığın yayılmasını engellemekte ve sızıntıyı emmektedir. Yine ebatlanmış emici bezler ve yastıkların yardımıyla atıklar temizlenmektedir.
  Meltblown ürünler suyu emmeyen ancak petrolü emen doğal yapılarıyla su yüzeyinde yapılan temizliklerde büyük avantaj sağlamaktadır.
  Karada meydana gelen sızıntı ve atıklarda yine boom vasıtasıyla (küçük atıklarda sosislerde kullanılabilir) atığın çevrelenmesi ve yayılmasının önlenmesi ve akabinde yağ emici bezler ve yastıklar yastıklar atığın temizlenip atılması esastır.
  Ürün Tipleri
  Yağ Emici Bezler
  Bunlar rulo veya ebatlanmış parçalar şeklinde (40x50 veya 43x78 cm) olabilir. Amaç herhangi atığın temizlenerek atılmasıdır. Muhtelif kumaş tipleri mevcuttur.
  Hi-sorb serisi ekonomik gruptur. Yağ emicilik oranı yüksek hacimli ürünlerdir herhangi bir bondingi yoktur, tek katmandır.
  Hi-sorb plus serisi daha yüksek mukavemet ve tüylenmeyi azaltma amaçlı olarak tek katman ve ultrasonik bondinglidir.
  Ultrabond FF serisi dışta tüylenme olmayan iki ince tabakanın kalın iç tabakayla ultrasonik olarak birleştirilmesiyle elde edilir. Ürün kalitesi olarak üst düzey üründür. Görünüm mukavemet ve tüylenme özellikleri üst düzeydedir.
  Ultrabond SMS serisi iki spunbond tabakanın meltblown tabakayla ultrasonik olarak birleştirilmesiyle elde edilir. Yüksek mukavemet ve sürtünme dayanımı ve min. tüylenme istenen uygulamalarda uygundur.
  Ayrıca iki ana ürün tipi mevcuttur.
  1) Yağ emici. Bu ürünler aplikasyon yapılmayan ürünün standard halidir. Bu ürünün sadece petrol türevlerinin emilmesi gereken su ve sıvı emişi gerektirmeyen uygulamalarda kullanılır.
  2) Universal. Standard ürünün su emici hale getirilmesidir. Bu ürün hem petrol türevleri hem de diğer kimyasal ve sıvı atıkların temizliğinde kullanılabilir; ancak su emici olduğundan deniz, göl ve akarsu yüzeylerinde yapılan uygulamalar için uygun değildir. Ayrıca ürünler temel uygulama farklılıklarını temsil ve ayırdetme amaçlı 3 renkte (diğer renklerde mevcu

  Tümünü göster
  Mogul Nonwovens
  Kocatepe Mah. şehir Parki Cad. No : 91 0212 640 71 01 (3 Hat) (Bayrampaşa / İstanbul / Türkiye)
  090-212-6407101
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir