Yabancı yatırımcının risk iştahı geçen hafta arttı -Yerli yatırımcıların risk iştahı azalmaya…

  • Yazı boyutu
Yabancı yatırımcının risk iştahı geçen hafta arttı
  -Yerli yatırımcıların risk iştahı azalmaya…

Yabancı yatırımcının risk iştahı geçen hafta arttı -Yerli yatırımcıların risk iştahı azalmaya devam etti

Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) tarafından açıklanan Yatırımcı Risk İştahı Endeksi (RISE) geçtiğimiz hafta yabancı yatırımcıların iştahındaki yüzde 3,77'lik artışın etkisiyle bir önceki haftaya göre yüzde 0,80 oranında artarak 26,5 oldu.
     MKK'nın yayımladığı verilere göre, 22 Şubat'la biten haftada Yatırımcı Risk İştahı Endeksi bir önceki haftaya göre yüzde 0,80 oranında artarken, bir ay öncesine göre yüzde 60,90 oranında geriledi.
     Yatırımcı grupları bazında ise yerli yatırımcıların risk iştahı bir önceki haftaya göre yüzde 2,49 oranında azalarak 37,8'e geriledi. Yabancı yatırımcıların risk iştahının ise 25 Ocak 2013 tarihinden beri devam eden sert düşüşün ardından yüzde 3,77 oranında artması dikkati çekti. Yabancı yatırımcıların risk iştahı bir ay öncesine göre ise yüzde 66,68 oranında sert bir düşüş kaydetti.
     Yabancı yatırımcıların risk iştahı 15 Şubat 2013 tarihinde, hesaplandığından bu yana gördüğü en düşük seviyesi olan 21,7'ye gerilemişti.
    
     -En düşük risk iştahı yabancı yatırımcıda-
    
     Yatırımcı grupları arasında en yüksek risk iştahı geçtiğimiz hafta yüzde 11,77 oranında artış kaydederek 34,3 olan nitelikli yatırımcılarda olurken, en düşük risk iştahı ise geçtiğimiz hafta yüzde 3,77 oranında artış göstermesine rağmen 22,6 ile yabancı yatırımcılarda oldu.
    
    
    

Bu haberi 165 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir