Yabancı yatırımcılar Şubat'ta İMKB'de 96 milyon liralık net satış yaptı -Yabancıların Şubat ayında…

  • Yazı boyutu
Yabancı yatırımcılar Şubat'ta İMKB'de 96 milyon liralık net satış yaptı
  -Yabancıların Şubat ayında…

Yabancı yatırımcılar Şubat'ta İMKB'de 96 milyon liralık net satış yaptı -Yabancıların Şubat ayında en çok THY hisselerinde alım yaptı

Yabancı yatırımcılar İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) Şubat ayında 95 milyon 750 bin 524 liralık net satış gerçekleştirdi.
     Yabancı yatırımcıların Şubat'ta en çok net alım yaptığı hisseler; 159,1 milyon lira ile Türk Hava Yolları (THY), 99,4 milyon lira ile Vakıfbank, 57,9 milyon lira ile Turkcell, 30,9 milyon lira ile İhlas Holding ve 29,9 milyon lira ile Asya Katılım Bankası oldu.
     Nette en çok satış yapılan hisse ise 112,1 milyon lira ile, geçtiğimiz ay olduğu gibi bu ay da Garanti Bankası olurken, Garanti Bankası'nı 85,3 milyon lira ile Şişecam, 75,7 milyon lira ile İş Bankası (C), 48,5 milyon lira ile Erdemir ve 45,2 milyon lira ile Koza Madencilik izledi.
     İMKB Şubat ayında aylık bazda yüzde 0,70 oranında değer kazanarak 79.333,67 puandan kapanmıştı. Şubat ayının son haftasına kadar, Ocak ayında başladığı düşüşünü devam ettiren endeks, Şubat'ın son haftasında özellikle banka hisselerinde görülen güçlü alışlarla yükselişe geçmişti.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir