www.nil.tv yayına başladı

  • Yazı boyutu
www.nil.tv yayına başladı

www.nil.tv yayına başladı

Kaynak Kültür Yayın Grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Nil Production, Fethullah Gülen Hocaefendi'ye ait tüm kayıtları www.nil.tv sitesi altında bir araya getirdi.
     Yapılan açıklamaya göre, yeni sitede Gülen'in güncel sohbetleri de yer alıyor, "Konuya Göre Arama" ve sadece "Aranan Konunun Geçtiği" kısmı veren sonuç alternatifleri siteyi benzerlerinden bir adım öne çıkartıyor.
     Sitede Gülen'nin vaaz ve sohbetlerinin yanı sıra basıldığı tüm dillerdeki eserlerine ulaşmak da mümkün oluyor.
     nil.tv'de vaaz, hutbe, soru-cevap, sohbet ve konferans başlıkları altında toplanan kayıtlar, konu-tarih ve sesli-görüntülü seçenekleriyle listelenebiliyor. Sitedeki arama motorunu kullanarak, aranılan konu başlığının geçtiği kayda, "bu bölümü aç" ve "içeriğin tamamını aç" seçenekleriyle birlikte ulaşılabiliyor. Sitenin ayırt edici olan bu özelliği sayesinde, aranılan konu hakkında milimetrik sonuçlara ulaşma imkanı sunuluyor.
     Sitede'de içerik dinleme seçeneği, özellikle araştırma yapanlar için büyük kolaylık sağlıyor. İçinde "dua" geçen sohbet ya da vaaz kaydında istenilirse sadece dua ile ilgili kısmı, istenilirse de kaydın tamamı dinlenebiliyor.
     Bu arada, Gülen'in 1975 yılında Zonguldak'ta verdiği "İdeal İnsan" konferansı ilk kez www.nil.tv'de yayınlanıyor. Site içerisinde Gülen'in hayat hikayesiyle ilgili kısa bir metin ve son dönem fotoğrafları da bulunuyor.
     Sitenin bu özelliklerinden faydalanmak için ise, ücretsiz üyelik işlemlerinin yaptırılması gerekiyor.
    
    
    

Bu haberi 185 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir