WEC Yıllık Enerji Sürdürülebilirliği İndeksi -İndekse göre, enerji sistemleri sürdürülebilir…

  • Yazı boyutu
WEC Yıllık Enerji Sürdürülebilirliği İndeksi
  -İndekse göre, enerji sistemleri sürdürülebilir…

WEC Yıllık Enerji Sürdürülebilirliği İndeksi -İndekse göre, enerji sistemleri sürdürülebilir olmaktan hala çok uzak

Dünya Enerji Konseyi (WEC) yıllık Enerji Sürdürülebilirliği İndeksi'ne göre, değerlendirmeye tabi tutulan 90'dan fazla ülkenin büyük bölümü tam anlamıyla sürdürülebilir enerji sistemleri elde etmenin hala çok uzağında bulunuyor.
     Dünya Enerji Konseyi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, WEC'in 2012 World Energy Trilemma Raporu (Gerçekçi Olma Zamanı - Sürdürülebilir Enerji Politikası Davası) kapsamında yer alan ve Doha'da açıklanan İndekte ülkeler iklim ve enerji performanslarına göre sıralandı.
     22 farklı bölgeyi inceleyen WEC Enerji Sürdürülebilirliği İndeksi, 2012 yılında en iyi ilk 10 ülkenin sırasıyla İsveç, İsviçre, Kanada, Norveç, Finlandiya, Yeni Zelanda, Danimarka, Japonya, Fransa ve Avusturya olduğunu bildirdi.
     Raporda, enerji sürdürülebilirliği konusunda en iyi performansı gösterenlerin bile güçlüklerle karşı karşıya olduğu ve ülkelerin gelişim safhalarından geçerken belirli alanlarda ciddi sorunlarla karşılaştıkları vurgulandı.
     Rapora göre, çoğu ülke WEC'in "enerji trilemması" olarak adlandırdığı durumun yarattığı, birbirleriyle çakışan farklı baskılar arasında bir denge yakalamayı hala başaramadı.
     Araştırma Yürütücü Başkanı Joan MacNaughton, hükümetlerden bu rapor üzerinde çalışmalarını ve iş topluluklarıyla bir araya gelerek istenen sonuçları sağlayacak olan açık, şeffaf ve tutarlı politikaları yürürlüğe sokmalarını talep ettiklerini bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 192 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir