Walmart'ın Migros'u satın alacağına ilişkin iddialar -Migros Ticaret AŞ: -"BC Partners…

  • Yazı boyutu
Walmart'ın Migros'u satın alacağına ilişkin iddialar
     -Migros Ticaret AŞ:
     -"BC Partners…

Walmart'ın Migros'u satın alacağına ilişkin iddialar -Migros Ticaret AŞ: -"BC Partners faaliyetlerinin olağan akışı kapsamında Migros da dahil olmak üzere mevcut tüm yatırımları için değişik alternatifleri periyodik olarak değerlendirmekte olduğundan, bu görüşme ve değerlendirmeler bazı spekülasyonlara yol açabilmektedir" -"Hali hazırdaki görüşmeler BC Partners'ın olağan iş akışı çerçevesindedir"

Migros Ticaret AŞ, Walmart'ın Migros'u satın alacağına ilişkin bazı gazetelerde yer alan haberlere ilişkin açıklama yaptı.
     Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayınlanan açıklamada, BC Partners'in bir özel girişim sermayesi şirketi olarak, faaliyetlerinin olağan akışı kapsamında Migros da dahil olmak üzere mevcut tüm yatırımları için değişik alternatifleri periyodik olarak değerlendirdi belirtildi. Bu görüşme ve değerlendirmelerin bazı spekülasyonlara yol açabildiği ifade edilerek, hali hazırdaki görüşmelerin BC Partners'ın olağan iş akışı çerçevesinde olduğu vurgulandı.
     Halka açık bir şirket olan Migros Ticaret AŞ'nin hisselerinin yüzde 80,51'inin ana ortakları MH Perakendecilik ve Ticaret AŞ aracılığıyla bir özel girişim sermayesi şirketi niteliğinde olan BC Partners'ın kontrolündeki fonların elinde bulunduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Türk perakende gıda sektöründe öncü ve alanında tecrübeli bir şirket olan Migros'un, bu nitelikleri itibarıyla ulusal ve uluslararası perakende piyasasının önde gelen kuruluşları tarafından takip edilmesi doğaldır.
     BC Partners bir özel girişim sermayesi şirketi olarak, faaliyetlerinin olağan akışı kapsamında Migros da dahil olmak üzere mevcut tüm yatırımları için değişik alternatifleri periyodik olarak değerlendirmekte olduğundan, bu görüşme ve değerlendirmeler bazı spekülasyonlara yol açabilmektedir.
     Hali hazırdaki görüşmeler BC Partners'ın olağan iş akışı çerçevesindedir. Migros, bu konuyla ilgili gelecekte özel bir durum ortaya çıktığında gerekli açıklamayı ivedikle yapacaktır."
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir