Vodafone ve London Business School'dan Mobil İletişim Zirvesi -Londra'da yapılacak zirveye,…

  • Yazı boyutu
Vodafone ve London Business School'dan Mobil İletişim Zirvesi
     -Londra'da yapılacak zirveye,…

Vodafone ve London Business School'dan Mobil İletişim Zirvesi -Londra'da yapılacak zirveye, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Timuray da katılacak

İngiltere'nin Başkenti Londra'da, 10 Aralık Pazartesi günü, Vodafone ile London Business School'un ortaklaşa düzenleyeceği "Mobile for Good" zirvesi yapılacak.
     Londra'daki dünyaca ünlü mode sanat müzesi Tate Modern'de yapılacak zirveye, Vodafone Üst Yöneticisi (CEO) Vittorio Colao ile London Business School Dekanı Sir Adrew Likierman ev sahipliği yapacak.
     Zirve'de, sağlıktan finansa, tarımdan eğitime toplumsal gelişimi hızlandırma misyonuyla hayata geçirilen mobil iletişim programlarının bugünü ve yarını tartışılacak.
     Konferansın konuşmacılarından Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, sosyal iş modeli olarak başarı hikayesine dönüşen Vodafone Çiftçi Kulübü'ne ilişkin değerlendirmelerini, bu alanda dünyanın önde gelen isimleriyle paylaşacak.
     Zirveye ayrıca, İngiltere Uluslararası Kalkınma Bakanı Justine Greening, The Economist dergisi Genel Yayın Yönetmeni John Micklethwait, Cherie Blair Kadın Vakfı Kurucusu Cherie Blair, Yale Üniversitesi Ekonomi Profesörü Profesör Dean Karlan, BM Genel Sekreter eski Yardımcısı Lord Malloch Brown gibi kişiler de katılacak.
     CNN International'dan Becky Anderson'ın yöneteceği zirveyle ilgili Vodafone Grubu'nun Üst Yönetcisi (CEO) Vittorio Colao, "Mobil iletişimin sunduğu yenilikler sayesinde, gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerde fırsat ve gelir dağılımı eşitsizliği hızla ortadan kalkıyor" dedi.
     Bu durumun tüm dünyada iş yapış şekillerini kökünden değiştirdiğini kaydeden Colao, "Zirve, bu hızlı dönüşümün dinamiklerini anlamamıza ve ortak akıl ile toplumların ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt verecek çözümler üretmemize yardımcı olacak" dedi.
     London Business School Dekanı Sir Andrew Likierman ise, mobil teknolojilerin son 30 yılda hayal bile edilemeyecek kullanım modelleri ve alanları yarattığına dikkati çekerek, "Bundan sonraki gelişimi öngörmemiz, toplumların refahını artırma çabalarımızı doğru yöne kanalize etme yolunda belirleyici olacak. Mobil teknolojilerin dünyaya iyilik getiren örneklerine odaklanacak zirveyi bu nedenle çok önemsiyoruz" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir