Vodafone Vakfı Düşler Akademisi'nden Kurban ve Cumhuriyet bayramları etkinliği -Engelli…

  • Yazı boyutu
Vodafone Vakfı Düşler Akademisi'nden Kurban ve Cumhuriyet bayramları 
etkinliği
     -Engelli…

Vodafone Vakfı Düşler Akademisi'nden Kurban ve Cumhuriyet bayramları etkinliği -Engelli gençler ve gönüllü müzisyenlerden oluşan "Social Inclusion Band" Grubu, bayramda Kaş'ta konser verecek

Türkiye Vodafone Vakfı'nın engelli bireylerin hayatında fark yaratmak vizyonuyla hayata geçirdiği Düşler Akademisi bünyesindeki engelli gençler ve gönüllü müzisyenlerden oluşan Social Inclusion Band, Kurban Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Kaş'ta sahne alacak.
     Vodafone Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, Social Inclusion Band, 28 Ekim Pazar günü Setur Marina'da sahne alacak ve aynı mekan 5 gün boyunca, Düşler Akademisi resim ve fotoğraf atölyelerinde eğitim gören öğrencilerin eserlerinden oluşan "Düşler Akademisi Resim ve Fotoğraf Sergisi"ne ev sahipliği yapacak.
     Düşler Akademisi, Kurban Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamındaki sergiyle, bugüne kadar farklı mekan ve galerilerde açtığı 7 farklı sergiye bir yenisini ekleyecek. Social Inclusion Band ise yaz döneminde sahne aldığı İKSV Caz Festivali, Efes One Love gibi festivallerin ardından, bu kez Kaş'ta sanatın engelli bireylerin hayatında yarattığı dönüşümü gösterecek.
    
     -Social Inclusion Band, sanatın engel tanımayan gücünü temsil ediyor-
    
     Türkiye Vodafone Vakfı'nın Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) işbirliğiyle 2008 yılında hayata geçirdiği Düşler Akademisi Projesi, fiziksel ve sosyal yönden dezavantajlı gençlerin sanat aracılığı ile topluma katılmaları adına öncü bir sosyal girişimcilik modeli ve gönüllülük platformu oluşturuyor.
     "Sanat ve sanatçı engel tanımaz" mottosu çerçevesinde, engelli bireylerin toplumun diğer kesimleriyle eşit olanaklarla yaşadığı bir dünyanın hayaliyle yola çıkan Düşler Akademisi, bugüne kadar verdiği bin 720 mezun ve onlarca başarı hikâyesi ile kurulan hayallerin bir gün gerçeğe dönüşebileceğinin somut bir örneğini sunuyor.
     Düşler Akademisi'nde fiziksel, zihinsel, işitme, görme engelli gençlere, kronik hastalık gruplarına ve yoksul - yoksun gençlere yönelik ritm, enstrüman, dans, resim, fotoğraf ve film üretimi, sirtaki, tiyatro, drama, pilates, dağ bisikleti, DJ'lik, yoga, bale-jazz dans ve işaret dili edebiyatı atölyeleri ile Düşler Mutfağı ve Farkındalık Tiyatrosu gibi eğitimler sunuluyor.
     Düşler Akademisi'nden mezun olan dezavantajlı gençler, bu atölyelerde edindikleri yetenekler sayesinde toplumsal hayata katılıyor, sosyal ve ekonomik bağımsızlıklarını kazanıyor ya da ürettikleri eserleri sergileme imkânı buluyorlar. Bunun en güzel örneklerinden biri olan ve Düşler Akademisi'nden mezun engelli gençler ile gönüllü müzisyenleri bir araya getiren Social Inclusion Band, 2009 yılından bu yana çeşitli platformlarda verdiği 43 konser ile farklılığın güçlü sesini milyonlara duyuruyor. Bugüne kadar İKSV Caz, Efes One Love, Rock'n Coke gibi İstanbul'un önemli festivallerinde sahne alan grup, aynı zamanda Cahit Berkay, Babazula, Bengü, Şebnem Ferah, Hayko Cepkin, Can Bonomo, Kürşat Başar ve Kerem Görsev gibi birçok müzisyen ve grup ile de aynı sahneyi paylaştı.
    
    
    

Bu haberi 169 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir