Vodafone'un Akıllı Kapsama Teknolojisini kullanıcılar test etti -Vodafone Türkiye Bireysel İş…

  • Yazı boyutu
Vodafone'un Akıllı Kapsama Teknolojisini kullanıcılar test etti
     -Vodafone Türkiye Bireysel İş…

Vodafone'un Akıllı Kapsama Teknolojisini kullanıcılar test etti -Vodafone Türkiye Bireysel İş Birimlerinden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt: -"Akıllı Kapsama Teknolojisi' ile kendi şebekemizde gerçekleşen tüm konuşmaları güvence altına aldık. Kesintisiz iletişim hizmetimize duyduğumuz güvenin bir yansıması olarak iki Vodafone'lu arasında konuşma kesilirse bedelini iade ediyoruz"

Türkiye'de uçtan uca kesintisiz iletişim sağlamak ve abonelerine her yerde güvenilir kapsama kalitesi sunmak hedefiyle faaliyet gösteren Vodafone, altyapısıyla desteklediği Akıllı Kapsama Teknolojisini, kullanıcılara test ettirdi.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Vodafone, 4 yıldır kesintisiz sürdürdüğü altyapı yatırımları sonucu Akıllı Kapsama Teknolojisine duyduğu güveni, Türkiye'nin ilk gerçek zamanlı kapsama testinde, bizzat kullanıcıların deneyimleri ile ortaya koydu.
     Vodafone Türkiye'nin profesyonel oyuncularla değil, bizzat gerçek kullanıcılarla çekilen reklam filmlerinde, ünlü oyuncu Ümit Erdim yüzlerce kişiyle hazırlıksız bir şekilde röportaj yaparak onlara Vodafone'un kapsama kalitesi ile ilgili düşüncelerini sordu. Erdim, katılımcıların, kullanımına tahsis edilen Vodafone hatlı telefonlarla, yurt içi ve yurt dışından istedikleri kişilerle konuşarak Vodafone'un kapsama kalitesini test etmeye davet etti.
     Trabzon'dan Samsun'a giden otobüste, 5 saat süren yolculuk ve aynı şekilde dönüş yolu boyunca dağlık bölgeler ve tünellerde seyahat edildi. Kullanıcılar güzergahta, sık dağlık alanlar ve uzun tünellerde de konuşmaya devam etti.
     Dünyanın en büyük GSM operatörlerine mobil iletişim altyapı hizmeti sunan, LCC şirketi testi izledi ve yolculuk boyunca yapılan konuşmaların kesilmediğini resmi bir sertifika ile onayladı.
     Nisan ayında gerçekleşen bir diğer testte ise, Ümit Erdim, kalabalıkların Vodafone ile aynı anda, aynı yerden cep telefonu ile kesintisiz konuşabileceklerini İstanbul Galata Meydanı'nda test etmişti. Vodafone, Akıllı Kapsama Teknolojisi sayesinde kalabalıkta, aynı anda çok fazla insan konuşsa bile yapılan aramaları hatların boş olduğu noktalara yönlendirerek; hatlar yoğun olsa bile hemen bağlantı sağlayabildiğini bizzat kullanıcılara deneyimletti.
     İlk etapta kullanıcılara Vodafone'un kapsama kalitesi ile ilgili düşüncelerini soran Erdim, ardından onları Vodafone'un kapsama kalitesini test etmek için Galata Meydanına davet etti. Galata'da toplanan büyük kalabalık, kendilerine dağıtılan Vodafone hatlı telefonlarla, aynı anda, hep birlikte konuşarak Vodafone'un yoğun, kalabalık ortamlarda dahi müşterilerine sunduğu kapsama kalitesini kesintisiz gerçekleştirdikleri gerçek zamanlı görüşmelerle deneyimledi. 2 gün de toplamda 20 saat süren test ve çekimlerle Vodafone, reklam filmi çekmenin yanı sıra aynı zamanda kullanıcıların kapsama kalitesine ilişkin deneyimlerini ilk ağızdan, gerçek zamanlı olarak alabildiği önemli bir platform da yaratmış oldu.
     Vodafone'un Akıllı Kapsama Kalitesini test ettiği reklam çekimlerinde, ölçümler bizzat Vodafone Türkiye Şebeke Planlama ve Optimizasyon ve ŞebekeTest ve Kalite ekiplerince yapıldı. Böylelikle Vodafone, Akıllı Kapsama Teknolojisi ile abonelerine daha kaliteli hizmet verebilmek için çalışan teknoloji ekiplerini, ürettikleri teknolojilerin kullanıcıları ile aynı platformda buluşturmuş oldu.
    
     -"Tüm konuşmaları güvence altına aldık"-
    
     Vodafone Türkiye Bireysel İş Birimlerinden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, konuyla ilişkin yaptığı açıklamada, kayıtsız şartsız müşteri memnuniyeti hedefi kapsamında abone şebeke deneyimini en ileri teknolojilerle sürekli olarak ölçümlediklerini ve kapsama kalitesine duyulan güveni anlatmanın en iyi yolunun da yine gerçek kullanıcıya dönmek, bizzat onlara test ettirmek olduğunu söyledi. Öğüt, şunları kaydetti:
     "Türkiye'de daha önce denenmemiş bir yöntemle, kapsama kalitemize duyduğumuz güveni iletişimimize taşıdık ve reklam filmlerimizi gerçek kullanıcıların gerçek zamanlı deneyimleriyle çektik. Türkiye'yi kesintisiz iletişim çağına taşıma hedefimiz kapsamında, faaliyete geçtiğimiz 2006 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz 11 milyar TL'yi aşkın yatırımda temel motivasyonumuz, müşteri deneyimini sürekli daha yükseğe taşımak oldu. Son beş yılda kapsama altyapımızı yaklaşık 4 katına çıkardık. 'Akıllı Kapsama Teknolojisi' ile kendi şebekemizde gerçekleşen tüm konuşmaları güvence altına aldık. Müşteri deneyimini en etkin ve öngörülü şekilde ölçebilmek üzere Tuzla Şebeke Operasyon Merkezi'mizi hayata geçirdik. Kesintisiz iletişim hizmetimize duyduğumuz güvenin bir yansıması olarak iki Vodafone'lu arasında konuşma kesilirse bedelini iade ediyoruz. Bugüne kadar abonelerimizden aldığımız olumlu geri bildirimler de kapsama kalitemizden ne kadar memnun olduklarını zaten ortaya koyuyordu. Şimdi bu memnuniyeti, bizzat onlarla deneyimleyerek ülkemizde bir ilke daha imza atmanın gururunu yaşıyoruz."
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir