Vodafone Türkiye'ye altın madalya

  • Yazı boyutu
Vodafone Türkiye'ye altın madalya

Vodafone Türkiye'ye altın madalya

Vodafone Türkiye, Türk Kızılayı'na yaptığı bağıştan dolayı altın madalya ile ödüllendirildi.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Kızılay'a bağış yapan kuruluşlar, Kızılay'ın 144. kuruluş yıl dönümünde düzenlediği iftarda altın madalya ile ödüllendirildi.
     Vodafone Türkiye adına verilen altın madalyayı Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.
     Süel, Kızılay işbirliğiyle ilgili şunları kaydetti:
     "Bu ödül bizi gururlandırdı ve mutlu etti. Gerek Türkiye'de gerekse de dünyanın en ücra köşelerinde zor durumda kalanların yardımına koşan Türk Kızılayı çok önemli bir görevi yerine getiriyor. Vodafone Türkiye olarak böyle bir kuruluşa destek olmayı biz de görev kabul ediyoruz. Kızılay ile kan bağışı konusunda bu yılın başında başlattığımız işbirliği çok olumlu sonuçlar veriyor. Bu işbirliğinin katkısıyla, kan bağışında bulunanların sayısında 50 binden fazla artış oldu. Sosyal sorunların çözümünde mobil teknolojileri daha etkin kullanmak yönündeki çalışmalarımız ve Türk Kızılayı'na desteğimiz sürecek."
    
     -Vodafone kan bağışında bulunmayı kolaylaştırıyor-
    
     Türkiye Vodafone Vakfı ve Türk Kızılayı işbirliği kapsamında, Vodafone abonelerine ücretsiz olarak "Kan Bağış Noktası Bilgilendirme Servisi" sunuluyor. Servise üye olan aboneler, hem bulundukları lokasyona gezici Kızılay Bağış Araçları geldiğinde haberdar oluyor hem de kan verme ve düzenli kan bağışıyla ilgili bilgilere ulaşabiliyor.
     Ayrıca, iOS ve Android işletim sistemli akıllı telefon sahipleri, operatör sınırı olmadan, Vodafone-Türk Kızılayı işbirliğinde geliştirilen mobil uygulamayı kullanarak kan bağışında bulunmayı kolaylaştıran süreçleri takip edebiliyor. Bu işbirliğinin sağladığı destekle kan bağışında bulunan gönüllülerin sayısında 50 binin üzerinde artış oldu.
     Türkiye Vodafone Vakfı ayrıca, Geleceğe İlk Adım Projesi kapsamında, AÇEV ve Kızılay ile birlikte geçen aylarda Van'da 3 yeni Çocuk Evi kurmuştu. Kızılay'ın Somali'ye yardım kampanyasında destekçi olarak yer almıştı.
    
    
    

Bu haberi 137 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir