Vodafone Türkiye, "veli bilgilendirme sistemi"ni başlattı -Vodafone İcra Kurulu Başkan…

  • Yazı boyutu
Vodafone Türkiye, "veli bilgilendirme sistemi"ni başlattı
     -Vodafone İcra Kurulu Başkan…

Vodafone Türkiye, "veli bilgilendirme sistemi"ni başlattı -Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt: -"Eğitim sürecini bilgisayar ortamından takip etme imkanı tanıyan e-okul kavramını 'm-okul'a dönüştürüyor, veliler için çocuklarının takibini kolay ve erişilebilir hale getiriyoruz"

Vodafone Türkiye, "Veli Bilgilendirme Sistemi" ile Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi Hizmetleri veri tabanında bulunan 17 milyon öğrenciye ait, milyonlarca öğretmen, veli ve öğrencinin merak ettiği eğitim bilgilerine cep telefonundan erişmek mümkün hale geliyor.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Vodafone Türkiye, Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte geliştirdiği Veli Bilgilendirme Sistemi ile eğitim bilgilerinin takibini kolaylaştırıyor.
     Vodafone Türkiye, Veli Bilgilendirme Sistemi ile öğrenci, öğretmen ve velilerin MEB veri bankasındaki tüm bilgileri 7 gün 24 saat boyunca SMS yoluyla güvenli bir biçimde ulaştırıyor. Veli Bilgilendirme Sistemi ile devamsızlıktan sınav sonuçlarına, sınav tarihlerinden karne notlarına, ders programlarından proje bilgilerine, ihtiyaç duyulan tüm bilgilere kolayca erişmek mümkün hale geliyor.
    
     -"E-okulu m-okula dönüştürüyoruz"-
    
     Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, tüketicilerin beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda Vodafone abonelerine sunulan hizmetlere bir yenisini daha eklemekten duydukları memnuniyeti ifade ederek, şunları kaydetti:
     "Veli Bilgilendirme Sistemi ile Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi Hizmetleri'nde sunulan tüm verileri veli ve öğrencilerin cebine taşıyoruz. Eğitim sürecini bilgisayar ortamından takip etme imkanı tanıyan e-okul kavramını 'm-okul'a dönüştürüyor, veliler için çocuklarının takibini kolay ve erişilebilir hale getiriyoruz. Abonelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda bilgiye her an, her yerden kolaylıkla erişimini öncelikli sorumlulukları arasında gören bir kurum olarak, MEB işbirliğiyle bu projeye hayat vermekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Veli Bilgilendirme Sistemi özellikle velilerin, çocuklarının eğitimiyle ilgili merakla beklediği yanıtlara sadece bir SMS mesajı uzaklıkta olma imkanı sağlıyor. Sınav sonuçları, devamsızlık sorgusuna bu servisimiz üzerinden bir yanıt alması mümkün. Vodafone'un hizmet kalitesindeki farkını bu vesileyle tüm abonelerimize sunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyor, öğretmenlerimize, velilerimize ve gençlerimize başarılı bir gelecek diliyoruz."
    
     -Velilere bilgiler 1 SMS yeterli oluyor-
    
     "Veli Bilgilendirme Sistemi"nden yararlanmak isteyenlerin, öğrencinin TC kimlik numarasını yazıp 8383'e göndermeleri yeterli oluyor. Aylık 2 TL karşılığında sisteme üye olan aboneler ayrıca bilgi almak istedikleri sınavın kısa adını yazarak merkezi sistem sınavları sonuçlarını SMS ile anında öğrenebiliyor.
     Vodafone Türkiye'nin abonelerine sunduğu "Veli Bilgilendirme Sistemi" sayesinde ayrıca açıköğretim ortaokulu öğrencileri ve açıköğretim lise öğrencileri de sınav sonuç bilgileri, sınav yeri, tarihi bilgileri, mezuniyet ve diploma notu bilgileri gibi öğrenmek istedikleri bilgilere de rahatça ulaşabilecek.
    
     -Proje gelirleriyle MEB yeni okul yapacak-
    
     Veli Bilgilendirme Sistemi, velilerin, çocuklarının, Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi Hizmetleri veritabanında bulunan eğitim bilgilerine daha hızlı ve güvenli yoldan ulaşmasını sağlayacak.
     Vodafone Türkiye işbirliği ile yürütülen projenin, SMS gelirleriyle ise MEB, yeni derslik ve okul yapacak. Veli Bilgilendirme Sistemi ile ilgili detaylı bilgiye "e-okul.meb.gov.tr" internet adresinden ve Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezine ait 147 no'lu telefondan ulaşılabilir.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir