Vodafone Türkiye ve İTÜ işbirliği ilk mezunlarını verdi

  • Yazı boyutu
Vodafone Türkiye ve İTÜ işbirliği ilk mezunlarını verdi

Vodafone Türkiye ve İTÜ işbirliği ilk mezunlarını verdi

Vodafone Red Academy programı kapsamında Oksijen Ar-Ge uzmanlarından "Telekomda Java Eğitimi" alan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrencileri, 7 haftalık eğitim ve sertifika programı olan "Data, Everywhere!" eğitimini tamamladı.
     Şirketten yapılan açıklamaya göre, Vodafone Türkiye ve İTÜ eğitim alanında önemli bir işbirliği gerçekleştirdi. Vodafone Red Academy'nin "Data, Everywhere!" eğitim ve sertifika programına katılan öğrenciler, mobil data uygulamalarındaki son teknolojileri öğrenme fırsatı buldu.
     Tasarım ve aktarımı tamamen Red Academy iç eğitmenlerine ait olan sertifika programıyla İTÜ öğrencileri, Oksijen Ar-Ge fonksiyonlarında görev yapan konusunda uzman Red Academy iç eğitmenlerinden "Telekomda Java Eğitimi" aldı. Yedi hafta süren program sonunda başarılı olan öğrenciler sertifika almaya hak kazandı.
     "Data, Everywehere!" sertifika programının kapanışı, Oksijen Ar-Ge'nin ofisinin bulunduğu İTÜ Teknokent ARI 3 binasında, Vodafone Türkiye Yetenek Geliştirme Direktörü Bülent Bayram ve İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sema Oktuğ'un katılımıyla düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi.
     Vodafone Türkiye'nin Kurumsal Eğitim ve Gelişim Merkezi Red Academy şemsiyesi altında yapılanan programın ilk etabı "Network ve Mobil Servisler Eğitimi" ile geçen sene Kadir Has Üniversitesi'yle gerçekleşmişti.
     Vodafone Türkiye Yetenek Geliştirme Direktörü Bülent Bayram, törende yaptığı konuşmada, Vodafone Red Academy olarak, küresel alanda edindikleri bilgi birikimini, üniversitelerle yaptıkları bu işbirlikleri sayesinde öğrencilerle paylaşma imkanı bulduklarını belirtti.
     Bu paylaşımı, "Data, Everywhere!" Sertifikasyon Programları doğrultusunda gerçekleştirdiklerini anlatan Bayram, şunları kaydetti:
     "İTÜ'de hayata geçirdiğimiz Telekomda Java Eğitim Programı çerçevesinde bugün katılımcılarımızı mezun etmekten büyük bir sevinç yaşıyoruz. Bu örnek programı Vodafone'un tüm operasyonları içinde Küresel İnovasyon Merkezi olarak seçilen Oksijen Ar-Ge'nin desteği ile gerçekleştirmiş bulunuyoruz.
     Bugün Oksijen Ar-Ge'nin bulunduğu İTÜ Kampüsü'nde bu binada sizlerle birlikte olmak bizim için büyük anlam taşıyor. Vodafone olarak, bizim için çok kıymetli olan işbirliğimizin devamını diliyoruz."
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir