Vodafone Türkiye üçüncü çeyrekte de büyümesini sürdürdü -Vodafone Türkiye, 2012-2013 mali…

  • Yazı boyutu
Vodafone Türkiye üçüncü çeyrekte de büyümesini sürdürdü
     -Vodafone Türkiye, 2012-2013 mali…

Vodafone Türkiye üçüncü çeyrekte de büyümesini sürdürdü -Vodafone Türkiye, 2012-2013 mali yılının üçüncü çeyreğinde servis gelirleri büyüme oranını yüzde 18,4 arttırdı -Vodafone Türkiye, 2009 yılından bu yana sürdürdüğü çift haneli büyümesini 13. çeyrekte de sürdürdü

Vodafone Türkiye, 2012-2013 mali yılının ekim-aralık 2012 dönemine ait üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklandı.
     Yapılan açıklamaya göre, Vodafone Türkiye üçüncü çeyrekte servis gelirlerini büyüme oranını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18,4 artırdı, 2009 yılından bu yana sürdürdüğü çift haneli büyümesini 13. çeyrekte de sürdürdü.
     Toplam abone sayısını, ekim-aralık 2012 döneminde elde ettiği 215 bin yeni kazanım ile 18,9 milyona çıkartan şirket, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 1 milyon yeni abone kazandı.
     Faturalı abone sayısında ise geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 18'lik bir artış sağlayan şirket, şimdiye kadarki en yüksek seviye olan 6,6 milyon aboneye yükseltti.
     Vodafone Türkiye'nin faturalı ve faturasız aboneler için ortalama ARPU'su (abone başına gelir) mali yılının üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,2 artış ile 21,8 lira olarak gerçekleşti.
     Geçen mali yılın son çeyreğinde Türkiye'de ilk kez yeni nesil üçüncü tür akıllı ödeme sistemine sahip "Hesabını Bilen Tarife" ile faturasız tarifelerin kontrol avantajı ile faturalı hatların kullanım kolaylığını bir arada sunan Vodafone Türkiye, anında ve gerçek zamanlı fatura kontrolünü abonelerine bırakarak müşteri memnuniyetinde fark yaratmaya odaklandı.
     Şirket, abonelerine her yüklemelerinde kazandıran "Yükle Kazan" ve abonelerin banka müşterisi olmadan PTT'nin sunduğu parasal hizmetleri mobil teknoloji ile bir araya getirerek kullanmalarına imkan sağlayan "Cep Nakit Kart" projelerini abonelerinin kullanımına bu çeyrekte sunarak abonelerine yeni bir kolaylık daha sundu.
    
     -Mobil internette yüzde 80, data gelirlerinde yüzde 44'lük artış-
    
     Akıllı telefon seçmeyi, satın almayı ve kullanmayı tüketiciler için kolay, anlaşılır ve erişilebilir hale getiren Akıllı Cihaz Akıllı İletişim Platformu (ACAİP) sayesinde akıllı telefon penetrasyonundaki artış geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 4,4 puanlık bir artış ile yüzde 18,9'a yükseldi.
     Böylece şirket, kesintisiz büyümesini mobil internet ve data gelirlerinde de sürdürdü. Bir önceki yılın aynı dönemine göre mobil internet gelirlerini yüzde 80 artıran şirket, data gelirlerinde de yüzde 44'lük bir artış sağladı.
    
     -Kurumsal müşteri segmenti gelirlerinde yüzde 41'lik artış-
    
     Açıklamaya göre, şirket, kurumların "Güvenilir iş ortağı" olma misyonu ile geliştirdiği yenilikçi hizmetler sayesinde kurumsal segmentteki başarısını bu çeyrekte de devam ettirdi. Kurumsal segment servis gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41 oranında artarken, Türkiye'nin en büyük işletmelerinin açıklandığı Capital 500 listesindeki her iki şirketten birisinin tercihi oldu.
     Geçtiğimiz yıldan bu yana 2G'de nüfus kapsamasını yüzde 99,03'e yükselten şirket, 2012-2013 mali yılının üçüncü çeyreğinde de net tavsiye skorundaki liderliği ile "abonelerinin en çok tavsiye ettiği operatör" olmaya devam etti.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir