Vodafone Türkiye'nin dijital hafızası İzmir'de kurulacak -Şirketin 800 milyon sayfalık…

  • Yazı boyutu
Vodafone Türkiye'nin dijital hafızası İzmir'de kurulacak
     -Şirketin 800 milyon sayfalık…

Vodafone Türkiye'nin dijital hafızası İzmir'de kurulacak -Şirketin 800 milyon sayfalık dokümanlarının İzmir'de kurulan Dijital Arşivleme Merkezi'nde dijital ortama aktarılacağı bildirildi

Vodafone Türkiye'nin İzmir'de hayata geçirdiği Veri Operasyonları Merkezi ile 800 milyon sayfalık dokümanın dijital ortama geçirileceği, şirketin dijital hafızasının kurulacağı bildirildi.
     Vodafone Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın İzmir'de açılışını yaptığı Kod-A Dijital Arşivleme Merkezi'nde kurulu "Vodafone Veri Operasyonları Merkezi" ile ilgili bilgi verildi.
     Merkez bünyesinde oluşturulan Vodafone Veri Operasyonları Merkezi'nde istihdam edilen 200 kişinin toplam 800 milyon sayfadan oluşan 360 bin kutu belgeyi dijital ortama aktaracağı belirtilen açıklamada, proje için 5 yılda 40 milyon liralık yatırım yapılmasının planlandığı kaydedildi.
     Açıklamada, "Merkezde 800 milyon sayfalık dijital dönüşüm sayesinde elektronik ortamda 114 terabayt alan kaplanmış olacak. Dijital ortama aktarılacak bu sayfalar, fiziksel olarak yanyana konulduğunda 50 milyon metrekarelik bir alanı kaplayarak, 8 bin 333 adet futbol sahası büyüklüğüne ulaşıyor" ifadelerine yer verildi.
     Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ise yaptığı değerlendirmede, Türkiye'nin dijital dönüşümüne katkı sağlayacağına inandığı merkezde, bireysel ve kurumsal abone sözleşmelerinin arşivleneceğini, günde yaklaşık 300 bin sayfanın kontrol edileceğini ifade etti.
     Merkezde, aylık 6,5 milyon, yıllık ise 78 milyon sayfa kağıdın kontrol ve taramasının yapılmasının hedeflendiği dile getirildi.
    
    
    

Bu haberi 91 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir