Vodafone Türkiye, İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Sertifikası aldı

  • Yazı boyutu
Vodafone Türkiye, İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Sertifikası aldı

Vodafone Türkiye, İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Sertifikası aldı

Vodafone Türkiye, "BS 25999 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Sertifikası" aldı.
     Vodafone Türkiye açıklamasına göre, iş sürekliliği standartlarının gelişimi konusunda faaliyet gösteren British Standards Institution (BSI) tarafından verilen "BS 25999 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Sertifikası" ile Türkiye'de uçtan uca sağladığı iş sürekliliğini ve acil durumlara yüksek müdahale kapasitesini belgeledi.
     Vodafone Türkiye, operasyonlarının sürekliliğinin bağımsız bir kuruluş tarafından belgelenmesiyle iş sürekliliği yönetimini yapısal olarak en üst seviyede gerçekleştirdiğinin güvencesini sunmuş oldu.
     Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karaçay, konuyla ilgili değerlendirmesinde, "BS 25999 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Standardı"nın Vodafone Türkiye'nin operasyonlarının sürekliliğinin somut bir güvencesi olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:
     "Vodafone Türkiye olarak mobil iletişim teknolojileri konusunda 30'u aşkın ülkeden beslenen derin bir bilgi birikimiyle Türkiye'deki abonelerimiz için en yüksek değeri yaratmaya ve uçtan uca kesintisiz iletişim sağlamaya odaklanıyoruz. Bu açıdan, temel faaliyet alanımız olan iletişimin sürekliliğini, gündelik hayatın akışı dışında acil ve zorlu durumlarda da sağlayabilmek, her türlü felaket senaryosuna hazırlıklı olmak bizim için çok değerli bir öncelik. Şimdi BS 25999 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Standardı ile bu çabalarımız, iş sürekliliği standartlarının gelişimi konusunda öncü kuruluş BSI tarafından tescillendi. Yoğun bir çalışma ve yılların birkiminin ürünü olan bu sertifika ile iletişimin sürekliliğini sağlayabileceğimiz bir şebekeye sahip olduğumuzu tescil ettirmiş olduk. Bu sertifika, şirketimizin her türlü acil duruma yüksek müdahale kapasitesi olduğunun; abonelerimizin ihtiyaç duydukları acil durumlarda hastane, kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri ile iletişim sağlayabileceğinin güvencesi oldu; bundan mutluluk duyuyoruz."
     BSI Group Eurasia Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. Genel Müdürü Özlem Ünsal ise, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Vodafone'un, BSI için uluslararası çapta önem taşıyan bir referans oluşturduğunu söyledi.
     Vodafone'un faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde de iş sürekliliği konusunu öncelikli görüyor olmasının, içinde bulunduğumuz dönemde müşteri odaklılık anlamında da çok büyük bir gösterge olduğunu belirten Ünsal, "Kuruluşlar şüphesiz bir çok farklı sebeple iş kesintisine uğrayabiliyorlar ama son birkaç yıldır başta iklim değişikliği olmak üzere, doğal afetlerle çok daha sık karşı karşıya kaldığımız da bir gerçek. Böyle bir dönemde, kesintisiz iletişim halinde olabilmenin önemi ve gerekliliği tartışılmaz. Vodafone üst yönetimini ve çalışanlarını, müşterilerine her daim kesintisiz hizmet götürmek taahhüdü ve çabalarından ötürü kutluyorum. Belgelendirilmiş olmaları bu zorlu yolculukta doğru yönde ilerlediklerinin somut bir göstergesi. Onların bu başarılarının, başta telekomünikasyon sektörü olmak üzere, iş kesintisine tahammülü az olan hastane, ulaşım, sosyal hizmetler ve finans gibi diğer sektörlere de örnek teşkil etmesini diliyorum" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 196 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir