Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Süel: -"Vodafone Türkiye olarak numara taşımanın…

  • Yazı boyutu
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Süel:
     -"Vodafone Türkiye olarak numara taşımanın…

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Süel: -"Vodafone Türkiye olarak numara taşımanın dördüncü yılında da en çok tercih edilen operatör olmaya devam ettik"

Vodafone Türkiye Regülasyon ve Kurumsal İlişkilerden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, Vodafone Türkiye'nin, numara taşımanın dördüncü yılında da en çok tercih edilen operatör olmaya devam ettiğini bildirdi.
     Hasan Süel, yaptığı açıklamada, 9 Kasım 2008 tarihinde, cep telefonu kullanıcılarına numaralarını değiştirmeden istedikleri operatöre geçme özgürlüğünü sunan mobil numara taşınabilirliği uygulaması hayata geçtiğini hatırlattı.
     Süel, şunları kaydetti:
     "Biz de Vodafone Türkiye olarak müşteri odaklı çözümlerimizin getirisi ile numara taşımanın dördüncü yılında da en çok tercih edilen operatör olmaya devam ettik. Türkiye'de faaliyete başladığımız 2006 yılından bu yana 11 milyar lirayı aşkın yatırım yaptık, ülkemizi kesintisiz iletişim çağına taşıma hedefiyle altyapımızı en yeni teknolojilerle modernize edip güçlendirdik. Müşteri memnuniyetini odağımıza alarak dünya kalitesinde en yeni ürün ve hizmetleri abonelerimize sunduk. Mobil iletişim konusundaki global gücümüzü Türkiye'deki tüketicilerin beklenti ve ihtiyaçlarına göre kullandık, mobil teknolojiyi kolay ve ulaşılabilir hale getirdik. Faaliyetlerimizin meyvelerini de tüketicilerimizin memnuniyeti ile toplayıp 4 yıldır en çok tercih edilen operatör olmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Bu başarı müşterilerimize kayıtsız şartsız memnuniyet sağlama konusundaki kararlılığımızın en büyük ödülüdür."
    
     -"Uyarı sesi tüketici mağduriyetine yol açıyor"-
    
     Numara taşımanın dördüncü yılını geride bırakırken, tüketicilere tam bir özgürlük sunmanın önünde tek bir engel kaldığını düşündüğünü dile getiren Süel, numarasını taşıyan kişi arandığında duyulan uyarı sinyalinin tüketici mağduriyetine sebebiyet verdiğine ve adil rekabeti engellediğine inandıklarını ifade etti.
     Uyarı sinyalinin, abonelerin operatör tercihlerini özgürce yapabilmelerinin önünde engel oluşturarak kendileri için daha avantajlı buldukları tekliflerden yararlanmalarını kısıtladığını ve abone mağduriyetine neden olduğunu savunan Süel, "Öte yandan numara taşıma öncesi dönemden çok farklı olarak, operatörlerin sunduğu şebeke içi tekliflerin yüzde 20'lere gerilediğini ve abonelerin yüzde 80'den fazla kısmının her yöne tarifelerden yararlandığını görüyoruz. Vodafone olarak, tüketici özgürlüğünü kısıtlayarak abone mağduriyetine sebebiyet veren ve yurt dışında bir benzeri bulunmayan uyarı sinyali uygulamasının kaldırılması gerektiğine inanıyoruz. Bu konuda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile temas halindeyiz" değerlendirmesinde bulundu.
     Bu arada, Vodafone Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, cep telefonu kullanıcılarına numarası değişmeden istedikleri operatörü seçme, memnun değilse operatörünü değiştirme özgürlüğü sunan numara taşınabilirliği uygulaması dördüncü yılını geride bıraktı. BTK verilerine göre 4 yılda 49,1 milyon numara taşındı. Vodafone Türkiye numara taşımanın dördüncü yılında da en fazla numara taşınan operatör konumunu sürdürdü, 4 yılda toplam 17 milyon 396 bin, net abone sayısında da 2 milyon 513 bin numara ile liderliğini devam ettirdi.
    
    
    

Bu haberi 181 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir