Vodafone Türkiye'den "Mobil Bilgi Servisi"

  • Yazı boyutu
Vodafone Türkiye'den "Mobil Bilgi Servisi"

Vodafone Türkiye'den "Mobil Bilgi Servisi"

Vodafone, motorlu taşıt sürücü adayı abonelerinin ihtiyaç duyabilecekleri tüm bilgileri cep telefonları üzerinden tek bir SMS ile erişilebilir kılan "Mobil Bilgi Servisi"ni hayata geçirdi.
     Yapılan açıklamaya göre, Vodafone'un Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliğiyle hayata geçirdiği yeni uygulama ile sürücü sınavına giren adaylar, MEB sisteminde yer alan bankaya yatırılan sınav ücreti, sınav tarihi, sınav giriş yeri ve sınav sonucu gibi tüm bilgilere SMS ile ulaşabiliyor.
     Sürücü adaylarının abone olup otomatik bilgilendirme almak ya da sorgulama yapmak suretiyle kullanabilecekleri "Mobil Bilgi Servisi"nden faydalanmak için "EH" yazıp boşluk bırakarak TC Kimlik Numaralarını yazmaları ve 8383'e SMS yollamaları yeterli oluyor.
     Vodafone'un sürücü adayı abonelerinin hayatında fark yaratacak bu uygulaması kapsamında servise abone olan kullanıcılar, sadece 1 lira ödeyerek otomatik olarak bilgilendirilirken, servise abone olunmadan yapılacak her sorgulama 1 lira olarak ücretlendiriliyor.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir