Vodafone Türkiye, acil durumda abonelerinin yanında

  • Yazı boyutu
Vodafone Türkiye, acil durumda abonelerinin yanında

Vodafone Türkiye, acil durumda abonelerinin yanında

Vodafone Türkiye, akıllı teknolojilerle modernize ettiği altyapısı ile Türkiye'nin 81 ilinde uçtan uca kesintisiz iletişim sağlayarak, acil durumlar ve doğal afetlerde de abonelerine çözümler sunuyor.
     Yapılan açıklamaya göre, Vodafone Türkiye, "Neredeyim Ben" ve "Akut Mobil Uygulaması & SMS Bilgilendirme Servisi" gibi hizmetleriyle, acil durumlar ve doğal afetlerde yol gösterici çözümler sağlıyor.
     Türkiye Vodafone Vakfı'nın, Akut işbirliğiyle geliştirdiği Akut Mobil Uygulaması & SMS ile Bilgilendirme Servisi, abonelerinin felaket anında ihtiyaç duydukları her türlü bilgiye anında erişmelerine olanak sağlıyor.
     Türkiye Vodafone Vakfı'nın mobil teknolojiler aracılığıyla topluma fayda sağlama hedefinin doğal bir uzantısı olan Akut Mobil Uygulaması & SMS ile Bilgilendirme Servisi sayesinde, deprem, yangın, sel, kaybolma gibi acil durumlarda telaş içinde ulaşılamayan tüm bilgilere, Akut gibi güvenilir bir kurum aracılığıyla, tek bir SMS ya da akıllı cihazlara indirilecek aplikasyonlar üzerinden kolaylıkla erişmek mümkün. Vodafone abonelerinin, acil durumlarda yapılması gerekenler hakkında bilgi almak için AKUTACIL yazıp 1025'e göndermeleri yeterli oluyor. Uygulama, Apple App Store ve Google Play Store'dan da ücretsiz olarak indirilebiliyor. Uygulamayı indirmek için AKUT diye arama yapmak yeterli oluyor.
    
     -Tek bir SMS ile nerede olduğunuzu öğrenin-
    
     Vodafone aboneleri, bulundukları lokasyonu tarif edemedikleri acil durumlarda, "Neredeyim Ben" hizmetini kullanarak, hızlı ve pratik bir şekilde konum bilgilerini öğrenebiliyor, anında yakınlarına bildirebiliyorlar. Vodafone'un ileri teknolojilerle modernize ettiği şebeke altyapısı ile abonelerinin her zaman, her koşulda ve her konumda erişilebilirliğini sağladığı "Neredeyim Servisi"nden yararlanmak için, 7777'ye "NEREDEYİM" yazıp göndermek yeterli oluyor. Ayrıca "*3636# USSD" menüsü üzerinden de bu hizmet kullanılabiliyor.
    
     -Ambulans ve emniyet güçlerine acil durum bilgisi gidiyor-
    
     Vodafone aboneleri 81 ilde cep telefonlarından 112, 155 ya da 156'yı aradıklarında konum bilgileri mevcut veritabanına kaydediliyor ve ilgili birimler tarafından konum tespiti yapılarak en yakındaki ambulans ve emniyet güçleri bulundukları noktalara yönlendiriliyor.
    
     -Vodafone Türkiye, bilgi güvenliğini ISO 27001 ile garantiliyor-
    
     Vodafone Türkiye, veri güvenliği sistemleri ve süreçlerinin kalitesini uluslararası ISO/IEC 27001 standardı ile belgeleyerek, müşterilerinin kişisel ve kurumsal bilgilerinin gizliliğini garanti altına alıyor.
     Yapısal olarak en üst seviyede gerçekleştirdiği iş sürekliliğini Türkiye telekomünikasyon ve teknoloji sektörünün ilk İş Sürekliliği Yönetim Sertifikası'nı alarak tescilleyen Vodafone Türkiye; abonelerinin ihtiyaç duyduğu her türlü acil durumda hastane, kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri ile anında iletişim sağlayarak hizmet garantisi veriyor.
     Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, yaptığı açıklamada, Vodafone Türkiye olarak temel hedeflerinin Türkiye'yi kesintisiz iletişim çağına taşımak olduğunu ve bunu sadece gündelik hayatın doğal akışı dahilinde değil, her türlü acil durum ve felaket senaryosunda da uygulanabilir bir vizyon olarak gördüklerini belirtti.
     Süel, şöyle devam etti:
     "Türkiye'de uçtan uca iletişimin sürekliliğini sağlamak yolundaki çabalarımız, kısa bir süre önce iş sürekliliği standartlarının gelişimi konusunda öncü bir kuruluş olan BSI tarafından tescillendi. Müşteri memnuniyetinde çıtayı sürekli daha yükseğe taşıma hedefimiz doğrultusunda, yıllar içinde altyapımıza gerçekleştirdiğimiz yatırımların ve yoğun bir çalışmanın sonucu olarak aldığımız bu sertifika ile gelişmiş şebeke altyapımız sayesinde her türlü acil duruma hazırlıklı olduğumuzun ve anında müdahale edebildiğimizin bir güvencesini sunuyoruz. Akut Mobil Uygulaması & SMS ile Bilgilendirme Servisi, Neredeyim gibi hizmetlerle de, olası her türlü felaket senaryosunda abonelerimizin ihtiyaç duydukları bilgilerin anında ve kesintisiz erişilebilirliğini garanti altına alıyor, güvende hissetmelerini sağlıyoruz.
     Bununla birlikte, insanlığın karşı karşıya olduğu sorunların çözümü adına sunabileceği çok önemli katkılar bulunan mobil iletişim teknolojileri ile toplum yaşantısına nasıl fayda sağlayabileceğimizin, müdahale edilmesi en zor durumlarda toplum hayatını nasıl kolaylaştırabileceğimizin bir örneğini sunuyoruz. Başka bir deyişle mobil hizmetleri insanlığın iyiliği için sunmaya çalışıyoruz."
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir