Vodafone sponsorluğunda "Global Üniversiteli Girişimci Yarışması" -Vodafone Türkiye…

  • Yazı boyutu
Vodafone sponsorluğunda "Global Üniversiteli Girişimci Yarışması"
     -Vodafone Türkiye…

Vodafone sponsorluğunda "Global Üniversiteli Girişimci Yarışması" -Vodafone Türkiye sponsorluğunda düzenlenen yarışma için başvurular başladı -Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray: "Sürdürülebilir kalkınmanın anahtarı konumundaki girişimciliği destekleyerek, nitelikli insan kaynağına yatırım yapmayı önceliğimiz arasında görüyoruz"

Vodafone Türkiye sponsorluğunda düzenlenen "Global Üniversiteli Girişimci Yarışması" için başvurular başladı.
     Yapılan açıklamaya göre, Türkiye'deki girişimcilik potansiyeli ve nitelikli insan kaynağını geliştirmeye önem veren Vodafone'un ana sponsorluğunda, Akbank'ın katkılarıyla düzenlenecek "Global Üniversiteli Girişimci Yarışması"na başvurular başladı.
     Global Student Entrepreneur Awards (GSEA) tarafından tüm dünyadaki üniversiteler arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen ve bu yıl Türkiye ayağı Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda, Akbank'ın katkılarıyla ve Bizz Consulting işbirliğinde gerçekleşecek Global Üniversiteli Girişimci Yarışması'nın başvuruları 30 Eylül 2012 tarihine kadar devam edecek.
     En az 6 ay önce şirket kurmuş ve üniversitede okuyan genç girişimcilerin katılabileceği yarışmanın Türkiye elemelerinde birinci olan girişimci, 17-19 Kasım tarihlerinde New York'ta gerçekleşecek büyük finalde Türkiye'yi temsil edecek ve 200 bin dolarlık büyük ödülü kazanarak fikirlerini hayata geçirme şansı yakalayacak.
     Türkiye elemelerinde "Vodafone Özel Mobil Internet Kategorisi"nde ise yarışmacılar, birincilik ödülünün yanında Vodafone Smart Tab 10 için de yarışacak.
     Türkiye elemelerinde genç yarışmacıların girişimleri, aralarında Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Akbank Genel Müdür Yardımcısı Cenk Kaan Gür, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı,KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Türktan, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş gibi isimlerin bulunduğu, iş dünyasının önde gelen aktörlerinden oluşan 13 kişilik bir jüri tarafından değerlendirilecek. Yapılacak son değerlendirme ile belirlenecek Türkiye birincisinin dışında, yarışmada "Sosyal Etki", "Geleceği Gören Girişimci", "Mobil İnternet Girişimcisi" (Vodafone Özel Ödülü) ve "İnovasyon" olmak üzere 4 kategoride ödüller verilecek.
    
     -"Nitelikli insan kaynağına yatırım yapmak önceliğimiz arasında"-
    
     Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, telekomünikasyon alanında dünyanın en büyük şirketlerinden biri olarak, 70'i aşkın ülkeden beslenen bilgi birikimleriyle, Türk toplumu için değer yaratmak hedefiyle çalıştıklarını belirterek, "Bu çerçevede sürdürülebilir kalkınmanın anahtarı konumundaki girişimciliği destekleyerek, nitelikli insan kaynağına yatırım yapmayı önceliğimiz arasında görüyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
     Mobil iletişim gibi inovasyonu maksimum düzeyde besleyen, yeni girişimlerin ve yeni iş modellerinin oluşumunu teşvik eden bir alanda global bilgi birikimine sahip bir kurum olarak, Türkiye-de girişimciliğin gelişmesine yönelik yatırımları, özellikle de genç insan kaynağını doğru yönlendirecek inisiyatifleri en önemli kurumsal sorumluluklarımızdan biri olarak gördüklerini belirten Timuray, şunları ifade etti:
     "Günümüzde bilgiyi her an her yerden erişilebilir kılan mobil iletişim teknolojileri, fikirleriyle iş dünyasında fark yaratacak yeni girişimcilere bilgi ve donanım açısından çok büyük bir zenginlik sunuyor. Mobil iletişimin yaygınlaşması suretiyle internet demokratikleşiyor ve bu da beraberinde fırsat eşitliğini getiriyor. Gelişen teknolojilerin de yarattığı bu ivmeyle, ülkemizdeki girişimcilik potansiyelinin giderek yükseleceğine inanıyoruz. Bugün Türkiye'de her 100 kişiden 8'i girişimci iken, gelişmiş ülkelerde bu oranın yüzde 25 düzeyinde olduğunu gözlemliyoruz. Arayı hızla kapatacak ve bu sayede ülkemizin küresel rekabetciliğini artıracak bir gelişim grafiği yakalamak için ise üniversitelerin akademik olarak global inovasyon programlarına etkin katılımı ve üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi önem taşıyor. Vodafone Turkiye olarak gençlerin girişimciliğe üniversite eğitimi sürecinde etkin hazırlanmalarına yönelik bir örnek oluşturacağına inandığımız 'Global Üniversiteli Girişimci Yarışması'na destek vermekten mutluluk duyuyoruz."
    
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir