Vodafone sponsorluğunda "EGİAD 5. Sektör Tanıtım Günleri ve İş Zirvesi"

  • Yazı boyutu
Vodafone sponsorluğunda "EGİAD 5. Sektör Tanıtım Günleri ve İş Zirvesi"

Vodafone sponsorluğunda "EGİAD 5. Sektör Tanıtım Günleri ve İş Zirvesi"

Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda düzenlenen, Ege İş Adamları Derneği(EGIAD) tarafından gerçekleştirilen 5. Sektör Tanıtım Günleri ve İş Zirvesi 2012, İzmir ve Türkiye'de ticaret ve sanayi dünyasına liderlik eden isimlerin katılımıyla İzmir Enternasyonel Fuarı'nda başladı.
     Vodafone açıklamasına göre, zirvede, Türkiye'nin 2023 vizyonu, sosyoekonomik kalkınma süreci ve global arenada gelişimine yönelik stratejiler, İzmir ve Türkiye iş dünyasına liderlik eden isimler tarafından mercek altına alındı.
     Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, zirvede yaptığı konuşmada, Türkiye'nin, gelişen mobil teknolojilerle iş süreçlerinin daha verimli bir şekilde ele alınarak, her ölçekten firmaya tasarruf sağlaması yolunda önemli bir eşikte bulunduğunu belirtti.
     Vodafone Türkiye Kurumsal İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ise "Geleceğin İş Dünyası" başlıklı panelde yaptığı konuşmada, mobil teknolojilerin iş dünyasının gelişiminde lokomotif rol oynadığının altını çizerek, Vodafone İş Ortağım çatısı altında, "güvenilir iş ortağı" olma misyonuyla, Türkiye'deki şirketlere güç katmayı, iş dünyasının gelişimine sürdürülebilir ve akıllı iş modelleri ile destek sunmayı hedeflediklerini söyledi.
     Aksoy, Türkiye'nin 2023 vizyonunu ve bu vizyonu başarıyla gerçekleştirmesinin ön koşullarından, 500 milyar dolar ihracat hedefini göz önünde bulundurarak, KOBİ'lerin rekabet gücünü artıracak ve teknolojiye erişimlerini güçlendirecek yol haritalarının büyük öneme sahip olduğuna inandıklarını belirtti.
     Engin Aksoy, şöyle devam etti:
     "Bu kapsamda nisan ayında KOBİ'ler için rekabetçiliğin yolunu açacak yeni nesil bulut bilişim çözümlerimizi Vodafone İş Ortağım Kırmızı Bulut programı altında birleştirdik. Kırmızı Bulut, KOBİ'lere sağladığı yüzde 95'e varan tasarruf avantajı ile iş yapış şekillerini uçtan uca değiştiren bir model olarak altı aydır başarıyla uygulanıyor. Bu çatı altında, Türkiye ekonomisinin ihracat kapasitesini yükselterek sürdürülebilir zeminde kalkınması adına stratejik konumda bulunan İzmir ilimizdeki şirketler için de önemli fırsatlar sunuyoruz. Vodafone İş Ortağım çatısı altında odaklandığımız bir diğer önemli konu, bireylerin ötesinde makineleri konuşturarak iş dünyasında yeni ufuklar açan M2M teknolojileri. Mevcut durumda filo ve varlık yönetimi, mobil POS ve telemetri gibi dikeyler ile büyüklüğü yaklaşık 2 milyon SIM olduğu tahmin edilen Türkiye M2M pazarının, 5 yıl içerisinde 5 kat büyümesi bekleniyor. Vodafone Türkiye olarak biz, hızla yaşadığımız bu dönüşümün, teknoloji ve inovasyon yoğun üretim gücü, nitelikli insan kaynağı ve girişimcilik potansiyeli ile İzmir için birçok yeni fırsat ve hizmeti beraberinde getireceğine inanıyoruz. İzmir ilimiz halihazırda teknolojik dönüşüm sürecinin içindedir ve bu süreci hızla tamamlayarak, ülkemizin kalkınmasına yön verecek kilit merkezlerden biri haline gelecektir."
     Bu arada, Türkiye Vodafone VakfıTürkiye'deki kadınlara sosyal ve ekonomik hayatta fırsat eşitliği sağlamak hedefiyle hayata geçirdiği Teknolojide Kadın Hareketi programının ülkenin dört bir yanına yayılacak kapsamlı eğitim fazını İzmir'de başlattı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı işbirliğinde okul öncesi eğitim alanındaki fırsat eşitsizliğini gidermek hedefiyle yürüttüğü Geleceğe İlk Adım Projesi kapsamında sadece Ege bölgesinde (İzmir, Manisa, Afyonkarahisar ve Aydın) 36 anasınıfı açan Türkiye Vodafone Vakfı, 2009 yılından bugüne bölgede 2 bin 254 öğrencinin kaliteli okul öncesi eğitim almasına destek verdi. Türkiye'de bilgisayar okuryazarlığını artırmaya yönelik "Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak" projesi kapsamında ise, Ege Bölgesi genelinde 147 bin 353 gence ücretsiz bilgisayar eğitimi sağladı.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir