Vodafone, MTV Vergisini SMS ile cep telefonlarına taşıyor

  • Yazı boyutu
Vodafone, MTV Vergisini SMS ile cep telefonlarına taşıyor

Vodafone, MTV Vergisini SMS ile cep telefonlarına taşıyor

Vodafone Türkiye, abonelerinin 2013 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarlarıyla geçmiş yıllara ait borçlarını tek bir SMS ile cep telefonlarına taşıyacak bilgilendirme servisi oluşturdu.
     Yapılan açıklamaya göre, Vodafone Türkiye, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) tutarları ile geçmiş yıllara ait borçlara yönelik bilgiler tek bir SMS ile öğrenme imkanı sağlıyor.
     Vodafone'un, motorlu taşıtlar vergi tutarı ve borç bilgilerini her an, her yerden erişilebilir kılan bu hizmetinden faydalanmak isteyen abonelerin, 1189'a kısa mesaj göndermeleri yeterli oluyor. 2013 yılına ait ocak ve temmuz ayı MTV tutarlarına ilişkin bilgi almak için "MTV" yazıp boşluk bıraktıktan sonra sorgulanacak aracın plakasının yazılması gerekiyor.
     Geçmiş yıllara ilişkin bilgi almak için ise "MTV" yazarak sorgulanan aracın plakası, aracın tescil tarihi ve kişinin TC kimlik numarasının aralarında boşluk bırakarak yazılması yeterli oluyor. Vodafone'un vergi mükellefi abonelerinin hayatında fark yaratan servisi kapsamında, yapılan her sorgulama 0,40 lira olarak ücretlendiriliyor.
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir