Vodafone freezone liselerarası müzik yarışması İstanbul'da

  • Yazı boyutu
Vodafone freezone liselerarası müzik yarışması İstanbul'da

Vodafone freezone liselerarası müzik yarışması İstanbul'da

Vodafone Freezone '16'ıncı Liselerarası Müzik Yarışması"nın İstanbul elemeleri 29-30-31 Mart tarihlerinde İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi'nde gerçekleşecek.
     Vodafone açıklamasına göre, "Gençlik bir kere yaşanır, özgürce yaşa" sloganıyla gençlere özgürlük alanları yaratmayı amaçlayan Vodafone FreeZone tarafından düzenlenen Vodafone FreeZone 16'ıncı Liselerarası Müzik Yarışması'nda elemeler devam ediyor.
     Yarışmanın İstanbul elemeleri 29-30-31 Mart tarihlerinde İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi'nde yapılacak.
     Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Fatih Uysal,konuya ilişkin açıklamasında, Türkiye'nin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak üzere gençlere sundukları desteği sosyal sorumluluk anlayışlarının bir parçası olarak gördüklerini belirterek, "Gençlerin beklenti ve ihtiyaçlarına uygun avantajlar sunarak, özgürlüklerini dilediklerince yaşamalarına olanak sağlamak üzere bundan iki yıl önce hayata geçirdiğimiz Vodafone FreeZone ile başta müzik olmak üzere, gençlerin ilgi duyduğu alanlara yatırım yapıyoruz" dedi.
     Bu yıl 16'ıncı kez düzenlenen Vodafone FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması ile müziğe yetenekli liseli gençlere yeteneklerini sergileme ve kendilerini ifade etme özgürlüğü sunduklarını dile getiren Uysal, geçen yıl 3 ilde gerçekleştirdiklari Vodafone FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması'nın kapsamını bu yıl ilk defa tüm Türkiye için genişlettiklerini ifade etti.
     7 ilde yapılacak elemeler ile Türkiye'deki tüm liseler için erişilebilir olmayı hedeflediklerini kaydeden Uysal, İstanbul elemeleri kapsamında tüm İstanbulluları bu hafta sonu eğlenceli bir vakit geçirmek üzere İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi'ne davet ettiklerini ifade etti.
     Yarışma kapsamında ayrıca lisenin yıldızı projesini de dijital ve sosyal medya mecralarında hayata geçirdikleri bilgisini aktaran Uysal, şunları aktardı:
     "Lisenin Yıldızı, liseli gençlere oylarıyla okullarını doğrudan finale taşıma imkanı veriyor. 1 ay gibi kısa sürede 170 bin oya ulaşan uygulamaya şu ana kadar 171 grup katıldı. Okullarına destek vermek isteyen gençler 13 Nisan'a kadar, www.liseninyildizi.com sitesine girerek destekledikleri gruba oy verip, liselerini doğrudan finale taşımak için katkıda bulunabilirler."
     Verilen bilgiye göre, önceki yıllardan farklı olarak bu yıl Türkiye'den tüm liselerin katılımına açık olan yarışmada kazananlar, Nisan ayında İstanbul'da yapılacak finalde ödüllendirilecek.
     Finalde "Yorum", "Beste", "Orkestra", "Sahne Performansı", "Kız Solist", "Erkek Solist" ve "Enstrüman" kategorilerinde başarılı olan genç gruplara Vodafone FreeZone'dan sürpriz hediyeler verilecek.
    
    
    

Bu haberi 185 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir