Vodafone Freezone, Digital Communication Awards'ın finalinde

  • Yazı boyutu
Vodafone Freezone, Digital Communication Awards'ın finalinde

Vodafone Freezone, Digital Communication Awards'ın finalinde

Vodafone FreeZone, sosyal medyadaki başarılarla Avrupa'nın ilk dijital iletişim ödülleri platformu Digital Communication Awards'da "Yılın Sosyal Medya Kampanyası" kategorisinde finale kaldı.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Vodafone Türkiye'nin "Gençlik bir kere yaşanır, özgürce yaşa" felsefesinden yola çıkarak, 25 yaş ve altındaki gençlerin hayatında fark yaratmak üzere hayata geçirdiği Vodafone FreeZone, sosyal medyada gerçekleştirdiği başarılı iletişim çalışmaları ile Digital Communication Awards'da rakiplerinin arasından sıyrılarak, "Yılın Sosyal Medya Kampanyası" kategorisinde finale kaldı.
     Quadriga Üniversitesi tarafından bu yıl ikinci kez hayata geçirilen ve Avrupa'da sadece dijital iletişim alanındaki yaratıcı işlerin ödüllendirildiği ilk organizasyon olarak öne çıkan Digital Communication Awards kazananları, 14 Eylül'de Berlin'de açıklanacak.
     Youth Insights'ın Türkiye genelinde gerçekleştirdiği Türkiye'nin En Çok Beğenilen Markaları Araştırması'nda, üniversiteli gençler tarafından sosyal medyada en beğenilen telekomünikasyon markası seçilen Vodafone, FreeZone ile "Yılın Sosyal Medya Kampanyası" kategorisinde her biri alanında lider 500'den fazla proje ile yarıştı. Vodafone FreeZone'u finale taşıyan, gençlerin sesine kulak vererek, pazarlama iletişimini bu bulgular üzerinden kurgulamaya yönelik sosyal medya stratejisi oldu.
     Lansman konserini Facebook hesabından canlı yayınlayarak, Türkiye'de ilk kez Facebook üzerinden canlı lansman yapan marka olan Vodafone FreeZone, yıl boyunca Facebook, Twitter gibi gençlerin en çok vakit geçirdiği mecralara özel farklı uygulamalar gerçekleştirerek onlarla karşılıklı bir diyalog yaratmayı ve kalplerini kazanmayı başardı.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye Vodafone Türkiye Pazarlama İletişimi Direktörü Gizem Keçeci, Vodafone FreeZone ile gençlere ve sosyal medyaya verdikleri önemin, Digital Communication Awards gibi değerli bir organizasyonda küresel ölçekte takdir edilmesinin büyük gurur olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
     "Vodafone FreeZone'u bundan bir yıl önce hayata geçirirken hayalimiz, gençlerimizin özgürlüklerini dilediklerince yaşayabilecekleri bir alan yaratmaktı. Bunu başarabilmenin yolu ise her an, her yerde etkileşimde olmalarına olanak sağlayan ve onlar için özgürlüğün en önemli aracı olan sosyal medya platformlarını iletişim stratejimizin merkezine yerleştirmekti. Bir yıllık süre zarfında gerçekleştirdiğimiz tüm aksiyonlarda gençlerimizin ihtiyaçlarını esas alarak, hayatlarında fark yaratacak çözümler geliştirerek ve onlarla etkileşimimizi sosyal medya platformları üzerinden sürekli canlı tutarak hayatlarının bir parçası haline gelmeyi başardık. Bugün 600 bini aşkın üyesiyle Facebook sayfamız ve bizzat üniversite öğrencileri tarafından sosyal medyada en çok tercih edilen operatör seçilmemiz, bunun en önemli iki göstergesi. Geçtiğimiz günlerde dünya çapında halkla ilişkiler alanında en başarılı işlerin ödüllendirildiği Golden World Awards'da "En İyi Sosyal Medya İletişimi" kategorisinde Büyük Ödül kazanmıştık. Şimdi bu başarıyı, Avrupa'nın ilk dijital iletişim ödülleri platformu Digital Communication Awards'da final heyecanını yaşayarak taçlandırmaktan mutluluk duyuyoruz."
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir