Vodafone Football Cup'ın şehir elemeleri sürüyor

  • Yazı boyutu
Vodafone Football Cup'ın şehir elemeleri sürüyor

Vodafone Football Cup'ın şehir elemeleri sürüyor

Vodafone Türkiye'nin bu yıl üçüncü kez düzenlediği ve 10 şehre yaygınlaştırdığı Vodafone Football Cup'ın şehir elemeleri devam ediyor.
     Vodafone Türkiye'nin desteğiyle hayata geçirilen ve gördüğü ilgi nedeniyle bu yıl 10 şehre yayılan Vodafone Football Cup, "Şehrin İçin Oyna" sloganıyla İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Adana, Gaziantep, Urfa, Elazığ, Antalya ve Trabzon-da futbolseverleri bir araya getiriyor.
     1.355 takımda 11 bine yakın futbolcunun katıldığı turnuvada şehir birincisi olan takımlar, Türkiye finallerinde mücadele edecek.
     Vodafone Football Cup'ın 10 ilde devam eden elemelerinin başlama vuruşunu 5 Ocak günü Adana'da Pascal Nouma'nın yaptı. Elemeler kapsamında 5-6 Ocak günlerinde 838 maç yapıldı ve Elazığ, Antalya ve Trabzon'un il birincileri belli oldu. "Pala 23" Elazığ şampiyonu olurken, "Ford Bilaller" Antalya'da, "Yenilmezler" Trabzon'da il şampiyonluğunu kazandı.
     Maçlarda 11 bine yakın forma dağıtıldı, 3 bin 250 litre su tüketildi ve 2 bin 514 gol atıldı. Organizasyonda 90 organizasyon elemanı, 66 hakem, 21 sağlık görevlisi 32 güvenlik görevlisi çalıştı. Turnuva katılımcıları arasında "Haydar ve Dümenleri", "Adını Senkoyspor", "2+1 Sobalı" gibi birbirinden ilginç isimli takımlar da dikkat çekti.
    
     -Elemeler 20 Ocak'a kadar devam edecek-
    
     Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Lütfullah Kitapçı, konuya ilişkin açıklamasında, Vodafone Türkiye olarak Türkiye'de pek çok sporseverin ortak ilgi alanı olan futbolu, en önemli spor yatırımlarımızdan biri olarak gördüklerini ve Vodafone Football Cup ile "Herkes İçin Futbol" anlayışıyla futbol meraklısı abonelerinin amatör heveslerini, profesyonel atmosferde yaşamalarını sağladıklarını ifade etti.
     Bu yıl 10 ilde yaygınlaştırdıkları Vodafone Football Cup'ın elemelerini geçen haftasonu başlattıkları ve 838 maçta 6 bin 700 sporseverin centilmence mücadele ettiğini belirten Kitapçı, "Elazığ, Antalya ve Trabzon-un il şampiyonları belli oldu. Diğer illerimizdeki elemeler 20 Ocak'a kadar devam edecek. Takımlar, şehirlerinin birincisi olup Türkiye finaline katılmak için mücadelelerini sürdürecek. Bu yıl büyük coşku ile başladığımız turnuvamızı, önümüzdeki yıl ülkemizin diğer illerinde de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 151 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir