Vodafone-Eşarj işbirliği

  • Yazı boyutu
Vodafone-Eşarj işbirliği

İşbirliğiyle, Eşarj elektrikli araç şarj istasyonlarında yüzde 100 verimlilik sağlarken, istasyonların şarj kapasitesini de iki katına çıkacak"

Vodafone İş Ortağım, Eşarj işbirliğiyle M2M teknolojilerini Türkiye'de ilk kez otomotiv sektöründe elektrikli araç pazarına taşıyor.
     Dünya kalitesinde, akıllı ve yenilikçi mobil teknolojileri kurumların hizmetine sunarak iş süreçlerini verimlilik ve rekabetçilik sağlayan çözümlerle desteklemeye odaklanan Vodafone İş Ortağım, otomotiv sektörünün lider enerji kurumlarından Eşarj ile güçlerini birleştirerek, M2M alanında yeni bir işbirliğine imza attı.
     M2M teknolojilerinin Türkiye elektrikli araç sektöründe ilk defa kullanıldığı bu örnek işbirliği sayesinde, Eşarj elektrikli araç şarj istasyonlarının kullanımında yüzde 100 verimlilik imkanına kavuştu.
     Türkiye'de ve dünyada hızla gelişmekte olan elektrikli araç sektörünün Türkiye'de M2M teknolojileriyle buluştuğu ilk ortaklığı temsil eden bu işbirliği, Eşarj elektrikli araç şarj istasyonlarında yüzde 100 verimlilik sağlarken, istasyonların şarj kapasitesini de iki katına çıkarıyor.
     İşbirliği kapsamında, şarj istasyonları ile araçlardaki navigasyon sistemleri arasında M2M teknolojileri vasıtasıyla bağlantı kurularak, şarj ünitesi kullanan kişilerin elektrikli araçları için en yakın istasyonu görmelerine, konum ve uygunluk bilgisi almalarına fırsat sağlanıyor.
     Vodafone İş Ortağım sunduğu M2M altyapısı sayesinde; şarj işlemleriyle ilgili her türlü ihtiyaçlarını mobil bir şekilde gidermelerini sağlayarak Eşarj müşterilerinin hayatını kolaylaştırıyor.
     Sistem ayrıca Eşarj'ın müşteri bilgilerini M2M altyapısıyla kolayca görüntüleyip, bunlara daha hızlı ve aktif yanıt vermesine olanak sağlayarak, iş süreçlerinde verimlilik ve tasarruf sağlıyor.
     Vodafone İş Ortağım ve Eşarj, elektrikli araç sektörünün değişen dinamikleri doğrultusunda önümüzdeki dönemde ortaya çıkabilecek potansiyel ihtiyaçlara cevap vermek için işbirliklerini daha ileri noktalara taşımayı planlıyorlar. Bu çerçevede; kullanıcıların üyelik, hesap ve gelir bilgilerini, kullanım istatistiklerini, araçlarının şarj durumunu, tüketim değerlerini ve ödeme takip durumunu kolaylıkla öğrenebileceği şekilde mevcut altyapının geliştirilmesi hedefleniyor.
     Bunların yanı sıra, yine yakın gelecekte Eşarj kullanıcıları; Vodafone-un güçlü ve yaygın M2M altyapısı sayesinde gitmek istedikleri son nokta için en ekonomik ve uygun güzergâhı internet üzerinde görüntüleyebilecek, seyahat boyunca araçlarını nerelerde şarj edebileceklerini programlayabilecek ve kullandıkları yoğun güzergâhlar için şarj istasyonu talebinde bulunabilecekler.
     Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimi'nden sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bağımsız ve saygın kuruluşlar tarafından yapılan araştırmalar sonucunda M2M İletişim Servis Sağlayıcıları alanında Avrupa'da lider konumda olan Vodafone'un M2M alanındaki 20 yılı aşkın bilgi birikimini Vodafone İş Ortağım ile Türkiye'de kurumların hizmetine sunduklarının altını çizerek şöyle konuştu:
     "Yapılan projeksiyonlar, 10 yıldan az bir süre zarfında M2M teknolojileri vasıtasıyla 50 milyar cihazın birbiriyle konuşabileceğini ortaya koyuyor. Araçlardan, ev ve ofislerdeki cihazlardan gelen sinyallerle her türlü işlemin uzaktan kontrolünü sağlayan bu teknolojiler sayesinde, hemen her sektörde, tüketici ihtiyacını zamandan ve mekândan bağımsız, mobil yöntemlerle karşılamak üzere yeni ürün ve hizmetlerin gelişimine tanıklık ediyoruz. Biz de Vodafone İş Ortağım çatısı altında mobil iletişim tabanlı akıllı teknolojileri her gün daha fazla şirket için erişilebilir kılmak ve Türkiye iş dünyasını mobilize geleceğe şimdiden hazırlamak üzere, M2M alanındaki ekonomik ve yenilikçi çözümlerimizi her ölçekten firmaya ulaştırmak üzere yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Eşarj ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği, M2M teknolojilerinin Türkiye'de ilk kez elektrikli araç sektörüne entegre edildiği ortaklık olarak bizler için çok değerli. M2M alanındaki güçlü altyapımızla, Eşarj'ın şarj istasyonları ile araçlardaki navigasyon sistemleri arasında veri alışverişine imkân sağlayarak, değerli iş ortağımızı çok daha esnek ve verimli bir iş modeliyle tanıştırmış, Eşarj kullanıcılarının ise hayatını kolaylaştırmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Aynı zamanda, çevreye duyarlı, yeşil tüketim pratiklerinin giderek yaygınlaştığı günümüzde, Yeşil'e Saygılı Kırmızı vizyonumuz doğrultusunda, daha sürdürülebilir bir dünyanın inşasına katkı sağlayacak bir projeye imza atmış olmaktan da gurur duyuyoruz"
     Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Ali Barut ise Vodafone Türkiye ile gerçekleştirdikleri işbirliğinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek şunları kaydetti:
     "Günümüzde elektrikli araçlara yönelik ilgi gerek çevre duyarlılığı gerekse maliyetler bazında her geçen gün artarken, elektrikli şarj istasyonlarının kurulumu da önem kazanıyor. Biz, Eşarj olarak ev tipi ve ticari tip şarj istasyonlarının satışı ve kurulumu, istasyon ağı kurulumu ve kendi ayrı ağını kurmak isteyen yatırımcılara şarj istasyonu ve şarj istasyonu ağ hizmetlerinin tedariki konularında hizmet veriyoruz. Bu bağlamda uzun bir süredir kullanıcılarımızın en rahat edebileceği altyapıyı kurmak için uzun süredir çalışıyoruz. Eşarj olarak çok detaylı planlamalar yaptığımız bu altyapı çalışmamızda Vodafone Türkiye gibi çok güçlü bir ortağımızın olması bizi daha da güçlendirecek."
    
    
    


Bu haberi 685 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir