Vodafone, Dünya Çevre Günü'nü kutluyor

  • Yazı boyutu
Vodafone, Dünya Çevre Günü'nü kutluyor

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel: "Tüm paydaşlarımızla birlikte ülkemizde düşük karbon ekonomisine geçiş sürecine katkı sağlamaya odaklanıyoruz"

Vodafone Türkiye, Dünya Çevre Günü'nü, çevre dostu uygulamalarla kutluyor.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, "Yeşile Saygılı Kırmızı" vizyonu kapsamında enerji verimliliği yüksek uygulamaları hayata geçiren Vodafone Türkiye, ülkedeki düşük karbon ekonomisine geçiş sürecine liderlik etme yolundaki kararlılığını ortaya koyuyor.
     Karbon salımını azaltmak amacıyla çalışma ortamından, baz istasyonlarına, santralden, veri merkezlerine kadar çok geniş bir çerçevede büyük bir tasarruf sağlayan Vodafone Türkiye, küresel iklim değişikliğine etkilerini azaltmak ve enerji tasarrufu sağlamak amacıyla hayata geçirdiği "Yeşil Teknoloji Programı" kapsamında, yıllık yaklaşık 10,5 milyon TL'lik enerji tasarrufu elde etti. Sadece Vodafone binalarında sağlanan kağıt tasarrufuyla 6 bin 500 ağacın kesilmesi önlendi.
     Vodafone Türkiye, 2015 yılına kadar karbondioksit salımını ise yüzde 20 oranında azaltmayı hedefliyor.
     Ekolojik ayak izini azaltmak hedefiyle çalışma ortamında bir tasarruf mekanizması oluşturan ve çalışanlarında doğal kaynakların bilinçli kullanımına ilişkin farkındalık yaratan Vodafone Türkiye, bu yönde gerçekleştirdiği çalışmalarını tescillendirdi. Vodafone Maslak Plaza, WWF'in "Green Office Programı" kapsamında Türkiye'nin ilk "Yeşil Ofis (Green Office)" diplomasını aldı.
    
     -Yılın Filo Yöneticisi Ödül-
    
     Vodafone, sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda araç filosunu daha çevreci hale getirmek üzere gerçekleştirdiği çalışmalarla, Leaseplan Filo Kiralama ve Ekonomist Dergisi işbirliğiyle düzenlenen Yılın Filo Yöneticisi Yarışması'nda "Yılın Filo Yöneticisi Ödülü"nün sahibi oldu.
     Araç filosunu bir yıl içinde yüzde 95 oranında çevreci yeşil araçlara dönüştüren Vodafone Türkiye, çalışmalar sonucunda kira ve yakıt maliyetlerini yüzde 15, karbondioksit salımını ise yüzde 13 oranında azalttı.
     Vodafone Türkiye, adres hatası, adres yetersizliği ya da değişikliği gibi nedenlerle müşterilerine ulaşmayan ve iade edilen faturaları imha işlemi için TEMA Vakfına bağışlıyor.
     Bu işbirliği kapsamında ilk etapta Vodafone'a iade edilen 458 bin 192 adet müşteri faturası (6 bin 390 kilo kağıt) TEMA'ya gönderildi. Vodafone Türkiye, bir yıl içinde TEMA'ya yaklaşık 3 milyon adet faturayı (46 ton) kağıdı geri dönüşüm için bağışlamayı hedefliyor.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, faaliyetlerinin çevreye olumsuz etkilerini azaltmayı en önemli gündem maddelerinden biri olarak gördüklerini belirterek, şunları kaydetti:
     "Vodafone Türkiye olarak en önemli sorumluluklarımızdan biri global bilgi birikimine sahip olduğumuz mobil iletişim teknolojileri aracılığıyla toplumun hayatını kolaylaştırmak. Ancak en az bunun kadar önemli bir diğer sorumluluğumuz da bu süreçte, dünyamızın karşı karşıya olduğu sosyal ve çevresel ihtiyaç ve sorunların aşılmasına katkı sağlamaktır. Bu doğrultuda, tüm paydaşlarımızla birlikte ülkemizde düşük karbon ekonomisine geçiş sürecine katkı sağlamaya odaklanıyoruz."
    
    
    


Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir