Vodafone'den iftar!

  • Yazı boyutu
Vodafone'den iftar!

Vodafone Vakfı, sel mağduru Canik'te Ramazan boyunca iftar verecek

Temmuz ayının başında sel felaketiyle karşı karşıya kalan Samsun'un Canik ilçesindeki felaketzedeler, Ramazan'ın ilk iftarını Türkiye Vodafone Vakfı'nın Ramazan çadırında yaptılar. 20 Temmuz Cuma günü gerçekleşen iftara, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Vodafone Türkiye Müşteri Hizmetleri ve Online Servisler Direktörü Hakan Çelik de katıldı.
     Vodafone açıklamasında, Türkiye Vodafone Vakfı'nın Samsun ve Karadeniz Bölgesi'ne yönelik sosyal sorumluluk projelerinin artarak devam ettiği belirtilirken, Türkiye Vodafone Vakfı'nın MEB ve AÇEV işbirliğiyle yürüttüğü "Geleceğe İlk Adım" projesi kapsamında Karadeniz Bölgesi'nde 72 anasınıfı bulunduğu hatırlatıldı. 2009 yılından bu yana yapılan sınıf donanımları ile şimdiye kadar 4 bin 77 öğrencinin kaliteli okul öncesi eğitim almasına destek verildiği ifade edilen açıklamada, Türkiye Vodafone Vakfı'nın Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat için Gençlik Derneği ile birlikte yürüttüğü "Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak" projesiyle de Samsun ilinde şimdiye kadar 10 binin üzerinde gence ücretsiz bilgisayar eğitimi sağlandığı kaydedildi.
     Türkiye Vodafone Vakfı'nın kadınların sosyo-ekonomik hayata katılımları amacıyla başlattığı "Teknolojide Kadın Hareketi" projesiyle ise İzmir ve İstanbul'daki eğitimlerin ardından Gaziantep, Ankara ve Samsun'da da kadınlara yönelik girişimcilik, kişisel gelişim ve teknoloji eğitimlerinin verilmeye devam edeceği aktarılan açıklamada, eğitim programının tamamlanmasının ardından girişimcilik yarışması ile 3 kadına cansuyu sermayesi verileceği, ev kadınlarına ise staj ve iş imkanı sağlanacağı bildirildi.
    
     -"Vodafone Samsun'u ve Karadeniz Bölgesi'ni destekliyor, yatırım yapıyor"-
    
     Vodafone Türkiye'nin de, Karadeniz Bölgesi'ne ve Samsun'a özel bir önem verdiği vurgulanan açıklamaya Vodafone'un iş ortağı ile birlikte Samsun Call Center için yaptığı toplam yatırım miktarı 16 milyon TL'ye ulaşırken, Samsun'daki toplam yatırımı 76 milyon TL oldu. Hepsi Samsun'da ikamet eden 579 gencin çalıştığı 5 bin metrekare alan üzerinde kurulu Çağrı Merkezi'nin de çalışmalarının sürdüğü belirtilen açıklamada yer alan bilgilere göre, halen Vodafone Türkiye Müşteri Hizmetlerine gelen çağrıların yüzde 27'si Samsun Çağrı Merkezi tarafından karşılanıyor. Vodafone'un, büyüme vizyonu ve Samsun'lu gençlere olan inancı çerçevesinde önümüzdeki dönemde istihdamı yüzde 20 oranında artırması hedefleniyor.
     Son bir yılda Samsun'daki mağaza sayısını 39'dan 48'e çıkaran Vodafone Türkiye, bu kentte çağrı merkezi dışında, tedarikçileri ve iş ortaklarıyla birlikte yaklaşık 819 kişiye istihdam sağlar duruma geldi. Samsun'un da bağlı olduğu Vodafone Türkiye Doğu Karadeniz Bölgesi Müdürlüğü'ne kayıtlı mağaza sayısı ise 139'dan 199'a çıktı. Vodafone'un 2006 yılından bu yana Doğu Karadeniz bölgesine yaptığı teknoloji ve altyapı yatırımı ise 183 milyon TL'ye ulaştı.
    
    
    


Bu haberi 300 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir