Vodafone'dan "Vodafone Facebook Self Servis" uygulaması

  • Yazı boyutu
Vodafone'dan "Vodafone Facebook Self Servis" uygulaması

Vodafone'dan "Vodafone Facebook Self Servis" uygulaması

Vodafone, müşterilerine sunduğu "Vodafone Facebook Self Servis" uygulamasıyla, klasik müşteri hizmetleri kanalları üzerinden yapılan birçok abonelik işlemini, Türkiye'nin ve dünyanın en popüler sosyal medya platformu Facebook üzerinden gerçekleştirmeye olanak sağlıyor.
     Vodafone açıklamasına göre, Vodafone mevcutta var olan Online Self Servis, Sesli Yanıt Self Servis, SMS Self Servis, *7000# Self Servis, Vodafone Forum, Cep Self Servis ve akıllı telefonlar için geliştirilmiş Self Servis Uygulaması gibi Self Servis Kanallarına bir yenisini daha ekledi.
     "Vodafone Facebook Self Servis" uygulaması ile faturalı veya faturasız hatlarla ilgili birçok abonelik işlemini, müşteri hizmetlerini aramaya veya Cep Merkezi'ne gitmeye gerek kalmaksızın, Facebook üzerinden gerçekleştirmek mümkün.
     Uygulama, TL yükleme, TL transfer etme, geçmiş veya güncel fatura görüntüleme, ek paketler alma ve bakiyelerini görüntüleme, hattı yurtdışı kullanıma açma, kapama gibi servis değişikliklerini kapsayan geniş bir hizmet yelpazesini, tek tıkla erişilebilir kılıyor.
     Facebook hesaplarına yükledikleri uygulamayı bir kez cep telefonu numarasıyla eşleştiren aboneler, sonrasında yanlarında telefonları olmasa bile hat işlemlerini Facebook'a erişebildikleri sürece kolaylıkla gerçekleştirebiliyor.
    
     -"İletişim kanallarımızı abonelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda zenginleştiriyoruz"-
    
     Vodafone Türkiye Müşteri Hizmetleri ve Online Servisler Direktörü Hakan Çelik, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, tüm faaliyetlerinin merkezinde, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerinin yer aldığını söyledi. Çelik, şöyle devam etti:
     "Teknolojinin sunduğu imkânların bugün ürün ve hizmetlerimiz kadar, bu ürün ve hizmetleri abonelerimize sunduğumuz kanalların çeşitliliğini de etkilediğinin bilincindeyiz. Bugün Türkiye, 30 milyonu aşkın Facebook kullanıcısı ile dünya liginde 7. sırada konumlanırken, sosyal ağ kullanıcılarının söz konusu sitelerde geçirdiği ortalama süre bazında 5. sırada yer alıyor. Öyle ki bugün Türkiye'deki kullanıcılar, 5,2 saatlik dünya ortalamasının çok daha üzerinde bir süreyi, tam 8,6 saati sosyal ağlarda geçiriyorlar."
     Google'dan sonra en çok Facebook'un ziyaret edildiğini, her ziyarette ortalama süre 14 dakika sitede kalındığını aktaran Çelik, "Biz de bu sebeple Facebook'u, gerek pazarlama gerekse müşteri memnuniyeti operasyonlarımızın önemli bir halkası olarak konumlandırıyor, abonelerimizin Facebook hesaplarına giriş yaptıkları dakikadan itibaren ihtiyaç duydukları işlemleri gerçekleştirebilmeleri için önemli çalışmalar yürütüyoruz. Bugün 25 yaş altı gençlerimize yönelik Vodafone FreeZone markamızın ve Vodafone Türkiye'nin toplamda 950.000'den fazla hayrana sahip Facebook hesapları üzerinden abonelerimizle iletişimimizi sürekli canlı tutmaya odaklanıyoruz. Bu anlayışımızın bir uzantısı olarak, klasik müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi kanallarıyla sunduğumuz hizmetleri, Facebook üzerinden erişilebilir kıldığımız önemli bir uygulamayı hayata geçirdik" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 191 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir