Vodafone'dan Selçuk Karaçay, şirketin Global Hukuk ekibinde görev alacak -Vodafone Türkiye…

  • Yazı boyutu
Vodafone'dan Selçuk Karaçay, şirketin Global Hukuk ekibinde görev alacak
     -Vodafone Türkiye…

Vodafone'dan Selçuk Karaçay, şirketin Global Hukuk ekibinde görev alacak -Vodafone Türkiye Hukuktan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Karaçay, bu görevine ek olarak Vodafone Global Hukuk Liderlik Takımı'na atandı

Vodafone Türkiye Hukuktan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karaçay, bu görevine ek olarak Vodafone Global Hukuk Liderlik Takımı'na atandı.
     Yapılan açıklamaya göre, Vodafone Türkiye Hukuk, Sözleşmeler ve Kurumsal Güvenlikten Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karaçay, bu görevine ek olarak 1 Eylül 2012 tarihi itibariyle Vodafone Global Hukuk Liderlik Takımı'na atandı.
     10 kişiden oluşan Vodafone Global Hukuk Liderlik Takımı'nın sorumlulukları arasında, Vodafone'un global olarak hukuki risklerin belirlenmesi ve yönetimi, global anlamda hukuk stratejisinin oluşturulması, uygulanması ve koordinasyonu, ortak hukuk kültürünün ve çalışma metodolojisinin oluşturulması ve uygulanması, hukuk ekiplerinin transformasyonu bulunuyor.
     Karaçay, bu yeni görevi ile birlikte Türkiye dışında belirlenecek bir kısım Vodafone operasyonlarının hukuk ekiplerine de "Merkez Liderliği" görevini yürütecek, Vodafone Türkiye'deki mevcut görev ve sorumluluklarına da devam edecek.
    
     -Karaçay'ın 20 yılı aşkın hukuk deneyimi bulunuyor-
    
     Kariyerine 1985 yılında serbest avukat olarak başlayan Karaçay, daha sonra bankacılık, sanayi, turizm gibi sektörlerde Hukuk Baş Müşaviri, İcra Kurulu Üyesi gibi pozisyonlarda görev aldıktan sonra, 2006 yılında Vodafone Türkiye'ye katıldı.
     Vodafone Grubu'nun stratejilerine paralel şekilde Vodafone Türkiye Hukuk Departmanı'nın yeniden yapılanması sürecine liderlik eden Karaçay, Kurumsal Güvenlik, İş sürekliliği, Bilgi Güvenliği ve Sözleşme Yönetimi birimlerini de kurarak, departmanı stratejik açıdan güçlendirdi.
     Vodafone Türkiye'nin ticari yatırımlarının yanında sosyal sorumluluk faaliyetlerinin de hukuk ekseninde yönetiminden sorumlu olan Karaçay, dünya genelindeki 27 Vodafone Vakfı'ndan biri olan Türkiye Vodafone Vakfı'nın kurucusu ve Vakfın Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ile Mütevelli Heyeti Üyeliği görevlerini yürüttü.
     Karaçay, halen Türkiye Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti ve Denetim Kurulu Üyeliği'nin yanı sıra, çeşitli sivil toplum örgütlerinde aktif olarak varlık gösteriyor.
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir